Lemmikloomad

Mida teha, kui märkad hulkuvat kodulooma?

 

Saue vald koostöös MTÜ Loomade Hoiupaigaga (Viljandi mnt 24D, Tallinn) korraldab hulkuvate loomade püüdmist Saue valla territooriumil.


Kui näed hulkuvat looma tuleb helistada Saue valla avaliku ruumi spetsialistile numbritel 654 1124, 53 099 202,  edastada vastav info (millisel aadressil hulkuv loom asub, kas on tegemist koera või kassiga, kas on haavatud, kas loom vajab püüdmist jne) hulkuva koera või kassi kohta. Seejärel fikseeritakse info edastanud kodaniku telefoninumber ja nimi, et loomapüüdja saaks vajadusel teavitanuga ühendust võtta. Paraku hulguvad loomad ringi ka külades ja kiiremaks saabumiseks kulub tunduvalt vähem aega, kui kontakteeruda teavitanuga ja küsida täpsemat kohale jõudmise marsruuti. Samuti peab Saue Vallavalitsus nn. registrit hulkuvatest loomadest teavitanute kohta.

Kui kõik eeltoodu on välja selgitatud kooskõlastab avaliku ruumi spetsialist looma püüdmise ja hoiupaika toimetamise MTÜ Loomade Hoiupaigaga. Kuna Loomade Hoiupaik teenindab ka kogu Tallinna ja teisi lähivaldu, siis loomapüüdja jõudmine soovitud sihtkohta võib olla 1 kuni kaks tundi, kuid see pole ka alati nii, jõutud on ka kiiremini.
Lõpuks jõuab hulkuv loom hoiupaika, kus kontrollitakse kiibi olemasolu (omaniku välja selgitamiseks), looma tervislikku seisundit ja tehakse vajadusel veterinaarseid toiminguid (erinevad vaktsiinid jne).

Info hoiupaigas olevate loomade kohta on kättesaadav 10.00-17.00 telefoninumbril 53 49 40 45 ja kodulehel www.loomadehoiupaik.ee Teated hulkuvatest loomadest, 24h telefonil: 631 47 47 (viimasena nimetatud numbril võib ka tavakodanik ise helistada, aga hoiupaik enne, kui edastab info loomapüüdjale küsib vastava valla kontaktisikult üle, kas nemad konkreetse looma püüdmist ja toimetamist hoiupaika kooskõlastavad või paluvad helistanul esmalt kontakteeruda ise valla kontaktisikuga)