Ühendvalla tegutsemine 2017. aasta lõpuni

Ühinemine tekitab natuke alguses segadust. Kuulda on olnud, et ei saagi aru, et kui näiteks kernukas tahab vallaga asja ajada, et kuhu siis õieti minna. Laagri vallamajja "endisesse" Saue valda? Oma tuttavasse Kernu omasse? Või hoopis Saue linna, sest seal on ju ühendvalla keskus.

Kuni aasta lõpuni, poolteist kuud veel, saab nõu saama ja toiminguid tegema tulla-minna ikka oma "vanasse" harjumuspärasesesse kohta. Ja helistada-kirjutada ikka ka sinnasamma.
Suur ühendvald ametiasutuse mõttes hakkab tööle 1. jaanuaril 2018. Aga ka siis jäävad osad teenused kindlasti koha peale alles, seda ei pea pelgama, et tulevast aastast ülepäeva tuleb iga asja pärast keskusesse kohale tulema hakata.

Praegu töötavad ka kõik nelja omavalitsuse veebilehed kõik Saue vald nime all, aga erinevatel aadressitel, mis teeb asja natuke segaseks, aga alates 1. jaanuarist on seegi kõik ühele veebiaadreesile üle viidud.

Kommunikatsioonist veel niipalju, et ka Facebooki lehed ühendatakse uue aasta alguses (Saue linn +Saue vald) ja nimeks jääb Saue vald.

Paberlehtede osas hakka ilmuma jaanuarist ühine väljaanne Saue Valdur, kaks korda kuus. Aasta lõpuni ilmuvad Saue linnaleht ja Saue vallaleht omas vanas rütmis. Nissi ja Kernu vallalehed küll enam mitte.

Üleminemise algusperioodi - november-detsember - on pisut segadust sissekirjutatud, aga alati või helistada-kirjutada, kui mingi asi ikka täitsa segaseks jääb - 654 1130.

Kuidas kõik olema hakkab, seda kindlasti aja lähenedes ka kommunikeeritakse.