Vallavalitsus määras elukohajärgsed koolid

Saue vallavalitsus võttis 28. veebruari istungil vastu määruse elukohajärgsete koolide määramise kohta 2018/2019. õppeaastaks.

Määrus puudutab eelkõige 2018. aasta sügisel kooliteed alustavaid lapsi, sest vastavalt elukohale kindlustatakse neile koht just selles koolis, mis on selle linna / aleviku / küla / piirkonna lastele elukohajärgne kool. Kui vanem soovib ja koolis on kohti, võib alati valida oma lapsele ka teise haridusasutuse. Elukohajärgses koolis on lapsele lihtsalt koht tagatud.

Elukohajärgsed koolid 2018/2019. õppeaastal

Kernu põhikool
Haiba, Kernu, Kirikla, Kustja ja Mõnuste

Nissi põhikool
Riisipere alevik, Aude, Jaanika, Madila, Munalaskme, Mustu, Odulemma, Tabara, Vilumäe, Ürjaste ja Nurme

Ruila põhikool
Allika, Hingu, Kaasiku, Kabila, Kibuna, Laitse, Muusika, Kohatu, Pohla, Ruila, Metsanurga ja Vansi;

Saue gümnaasium
Saue linn, Vanamõisa, Aila, Jõgisoo küla Keila jõest põhjapool asuv osa ja Valingu

Turba põhikool
Turba alevik, Ellamaa, Kivitammi, Lehetu, Lepaste, Siimika ja Viruküla

Ääsmäe põhikool
Koppelmaa, Maidla, Pällu, Pärinurme, Jõgisoo küla Keila jõest lõuna poole jääv osa, Tagametsa, Tuula ja Ääsmäe

Tallinna Pääsküla gümnaasium
Vatsla, Hüüru, Kiia, Püha, Alliku, Laagri, Koidu.