Kaitsevägi ootab elanikelt õppuse Siil ajal mõistvat suhtumist

Kaitsevägi korraldab 2.-14. mail Eesti kõige suurema valmidusõppuse Siil, millest võtab osa pea 15 000 inimest.

Ajavahemikul 4. kuni 7. mai liiguvad Kaitseliidu üksused Tallinna, Saue, Keila, Klooga, Saku, Humala, Männiku ja Türisalu piirkonnas.

Õppuse eesmärk on kontrollida Kaitseliidu allüksuste lahinguvalmidust ning harjutada koostööd Politsei- ja Piirivalveametiga (PPA). Õppuse ajal liigub pataljonisuurune üksus (ca 1100 kaitseliitlast) Harju maakonna piirides ja täidab samal ajal lahingülesandeid.

Keilas viivad Kaitseliit ja PPA läbi ühisoperatsiooni „Keila lukku" alates 4. mai kell 17 kuni 5. mai kell 16. Koostöös PPA-ga rajatakse Keilasse kontroll-läbilaske-punktid ja viiakse läbi patrulloperatsioone.

Saue linnas ja Saku alevikus viib Kaitseliit läbi patrulloperatsiooni 5. mail kell 10-16.

Õppusel Siil osalevad kaitseliitlased kasutavad vaid imitatsioonivahendeid (paukpadruneid, suitsugranaate ja lõhkepakette).

Õppusega kaasneb kaitseväe värvides sõidukite kolonnide liikumine. Seoses kontroll-läbilaske-punktide rajamise ja kolonnide liikumisega võivad teedel olla ajutised liikluspiirangud. Kaitseliit palub kõigil elanikel ja autojuhtidel olla õppuse ajal tavapärasest tähelepanelikum ning jälgida liikluskorraldust.

Õppus ei kujuta kohalikele elanikele ohtu ja Kaitseliit ootab mõistvat suhtumist.

Fotomeenutus Kaitseliidu õppusest Saue linnas 2014. aastal. Foto: Siiri Raagmets