Saue vallavolinikud otsustasid laiendada sügisest rongisõidu soodustusi

Endise Saue valla elanikud on juba mitu aastat saanud Elroni rongides soodsamalt sõita. Alates möödunud aasta septembrist laienes soodsama sõidu võimalus juba kõigile ühinenud Saue valla elanikele. Kui seni sai tasuta sõita Elroni rongides II piletitsoonis siis 31. mail otsustas Saue vallavolikogu toetust oluliselt laiendada ja võimaldada sauevallakatele tasuta rongisõidu terve Saue valla piires.

Kuidas soodsamalt sõita saab? Saue valla elanikud saavad Elroni rongis sõita tasuta II, III ja IV hinnatsoonis ja tsoonide vahel. Soodsam sõit kehtib nii läänesuunal (Paldiski ja Riisipere liinid) ja ka edelasuunal (Rapla suund), mis teenindab eelkõige Saue valla Maidla piirkonna elanikke. Ehk siis saab tasuta sõita läänesuunal alates Riisipere jaamast kuni Laagri jaamani ja vastupidi.

Edelasuunal saab siis sõita Rapla jaamast kuni Valdeku peatuseni, kus saab samuti ümber istuda Tallinna ühistransporti. Laagri ja ka Valdeku jaamadest saavad 65-aastased ja vanemad tasuta kasutada Tallinna ühistransporti ning sõita erinevatesse Tallinna piirkondadesse.

Idasuunal alates 01.09 enam Saue valla soodustusega sõita ei saa.

Kui sõit viib Elroni II, III ja IV tsoonist I tsooni (näiteks Balti jaama või Tondile), siis tuleb maksta ainult I tsooni pileti hind.

Soodsa sõidu nautimiseks on vajalikud 3 kaarti: ID-kaart, nn roheline ühiskaart ja Elroni kaart. Neist Elroni kaart on vajalik ainult siis, kui kasutate üksikpiletit ning sõit algab või lõppeb I tsoonis – sel juhul tasutakse soodsama pileti eest Elroni kaardil oleva rahaga. Sõites tasuta (s.t ainult II-IV tsoonis) või perioodipiletiga, pole Elroni kaardi omamine vajalik.

Alljärgnevalt mõned korduma kippuvad küsimused ja vastused neile.

Kuidas osta soodsamat perioodipiletit?

Soodsama perioodipileti saab soetada Ühiskaardile ning selleks tuleb minna lehele www.pilet.ee ning logida sisse. Saue valla elanikule kehtivaid piletihindu näete tulbas „Hind Saue valla elanikule":

Valides teile sobiva perioodipileti ning sisestades isikukoodi või isikustatud ühiskaardi numbri, arvutab süsteem automaatselt teile soodsama hinna. NB! Soodsamat hinda näitab süsteem alles siis, kui olete sisestanud isikukoodi või ühiskaardi numbri ja vajutanud nuppu „Maksma".

Kuidas osta soodsamat piletit Elroni rongis? (s.t kui sõit algab või lõppeb I tsoonis)?

Elroni rongis soodsama pileti soetamiseks peab teil olema lisaks ID-kaardile ja ühiskaardile ka Elroni kaart, kuhu peab olema eelnevalt laetud piisav summa raha.

Kas rongis saab tasuda pileti eest sularahas?

Ei. Rongis Saue valla elanikule mõeldud pileteid sularaha eest osta ei saa. Osta saab Elroni kaardile laetud raha eest.

Kui ma sõidan ainult 2.-4.tsooni piires, kas mul peab olema ka Elroni kaart?

Ei. Ainult 2.-4. tsooni piires tasuta sõitmisel pole Elroni kaart vajalik, kuna pileti eest tasuda ei tule.

Kui mul on perioodipilet, kas mul peab siis olema kaasas ka Elroni kaart?

Ei. Kui olete ostnud pilet.ee süsteemist perioodipileti ühiskaardile, siis pole Elroni kaardi omamine ega kaasas kandmine vajalik.

Kui mul on e-õpilaspilet, mis kehtib ühiskaardina, kas võin seda rongis kasutada ühiskaardi asemel?

Jah, Elroni rongis võib ühiskaardi asemel kasutada ühiskaardi funktsiooni omavat e-õpilaspiletit. Ka e-õpilaspilet või ISIC-kaart peavad olema isikustatud. Kui laps käib igapäevaselt rongiga koolis (nt Tallinnas), siis tuleks pöörduda vallavalitsuse poole ning vallavalitsus soetab Elroni kaardile perioodipileti.