Sauevallakale on alates 1. septembrist Saue valla piires rongisõit tasuta

Tasuta sõidu eelduseks on sissekirjutus Saue valda.

Saue valla elanikud saavad Elroni rongis sõita tasuta II, III ja IV hinnatsoonis ja tsoonide vahel. Soodsam sõit kehtib nii läänesuunal (Paldiski ja Riisipere liinid) ja ka edelasuunal (Rapla suund), mis teenindab eelkõige Saue valla Maidla piirkonna elanikke. Ehk siis saab tasuta sõita läänesuunal alates Riisipere jaamast kuni Laagri jaamani ja vastupidi. Edelasuunal saab tasuta sõita Kiisa jaamast kuni Valdeku peatuseni.

Laagri ja ka Valdeku jaamadest saavad 65-aastased ja vanemad tasuta kasutada Tallinna ühistransporti ning sõita erinevatesse Tallinna piirkondadesse. Kui sõit viib Elroni II, III ja IV tsoonist I tsooni (näiteks Balti jaama või Tondile) või vastupidi, siis tuleb teistel reisijatel, kellele Tallinna linnatranspordi soodustused ei laiene, maksta ainult I tsooni pileti hind. Soodustuse eesmärk on võimaldada kõigile Saue valla elanikele tasuta rongiühendus valla keskusega.

Soodsa sõidu nautimiseks on vajalikud kaks kaarti: ID-kaart ja n-ö roheline ühiskaart. Kui soovitakse saada täiendavat allahindlust tasuliselt sõiduosalt ning kasutada selleks Elroni kaardile laaditud raha, siis on ka Elroni kaart vajalik (soodustused Elroni kodulehel). Juhul, kui pilet on soetatud ühiskaardile, pole Elroni kaardi omamine vajalik.

Kui  reisija on Tallinna elanik, siis rakendub tasuta rongisõit ainult esimese tsooni piires, ülejäänud tsoonid tuleb tasuda vastavalt sihtkohale. Seetõttu on vallas elaval ja rongitransporti kasutaval inimesel igal juhul kasulik registreerida end oma elukoha järgi.