Sauevallakate kogukonnatelk ja beebitelk Vanamõisa käsitöölaadal

Laupäeval, 18. augustil toimuval Vanamõisa käsitöölaadal võiks üsna melu keskpuntist üles otsida Saue valla Kogukonnatelgi ehk sauevallakate pop-up kohviku.

Kogukonnatelk nagu oleks kohvik ja nagu ei ole ka. Ei ole selles mõttes, et keegi ei küpseta ega müü kasumi pärast, see pole meist kellegi põhitöö. Aga saab head kohvi, pirukaid-kooke ja suppi ehk siis oleks nagu ikka päris-päris kohvik ka. Kõhutäie eest kannab hoolt Ääsmäe külaplatsi kohvik, mida peavad ühiselt Ääsmäe ja Tagametsa külade inimesed.

Ja söögi-joogi kõrvale on pea terve päev läbi kohvikus elav muusika ja silmailu sauevallakatelt. Lavale astuvad Nissi Trollid, Saue linna rahvatantsurühm Kägara, Riisipere kapell, rahvatantsurühm Laagri Leegid ja õhtu lõpus ka ansambel Agar & Ogar ehk Laagri kohvikutepäevalt tuttav Valla(hullu)maja kohviku majabänd. Kogukonnatelgi seintel on näitus raamatu „Postkastid õrrel. Külakirjad Saue vallast" fotodest, autoriks sauevallakas Valdur Vacht ja piltidel meie oma inimesed ja loodus.

Lisaks kohvikule on telgis ruumi ka meie valla heale-paremale kraamile, näiteks saab osta Maidla küla Sillaotsa talu kanepitooteid, Mõnuste juustukoja kraami, Kadarbiku ja Balsnacki jt uusimaid tooteid.

Miks me seda teeme? Ega päris head ja ühest vastust ei olegi. Eks kindlasti soovist midagi ühiselt teha, teiste omasuguste sauevallakatega paremini tuttavaks saada ja vaadata-kombata, mida veel ühiselt teha võiks. See on kindlasti ka võimalus näidata nii omadele kui külalistele, et Tallinna-tagune ei ole laiendatud pealinna magala. Vastupidi – kohe üsna Tallinna külje all on palju elujõulisi külasid, kus elavad ja tegutsevad väga ägedad inimesed. Saue vallas ei ole koostöö ainult ühe küla piiridesse jääv, vaid on võimalik paljude külade ühistegevus, et sünniks Kogukonnatelk.

Kogukonnatelgis on lubanud kohal olla ka valla juhid – no et oleks võimalik võtta üheskoos tassike kohvi, toetada end mugavalt istuma ja soovi korral rääkida, mis teeb uues suures vallas rõõmu ja mis on hakanud silma, et võiks ehk olla paremini. Pastakaid ei jagata ja valima ei kutsuta, aga saab rääkida ja arutada, sest suures vallas teemade puudust küll olla ei tohiks.

Kõige tillemad sauevallakad on oodatud Vanamõisa käsitöölaada beebitelki, mis tuleb laadale esmakordselt ja koostöös Saue vallavalitsusega. Mamas' Heaven beebitelk on lasteala kõrval, seal on võimalik rahulikult laadamelust puhata, imetada, mähkida ja koos lapsega natuke aeg maha võtta. Beebitelgis on olemas kõik vajalik alates 0+ luttidest ja lõpetades mähkmete ja muude beebidele vajalikuga. Kõige väiksemad vajavad vaikust, rahu ja turvalisust. Kellel soovi, siis beebitelgist saab laenutada ka beebidele mõeldud kõrvaklappe, kandekotti ja isegi kergkäru.

Meie oleme valmis ja ootame, teie tulge ja nautige!