Vähese külastatavuse tõttu lõpetab 31. oktoobrist tegevuse Turba postkontor

Sellest hoolimata on postiteenused kohalikele elanikele ka edaspidi kättesaadavad.

Novembri jooksul paigaldab Omniva koostöös Saue vallaga Turbasse pakiautomaadi. Senikaua toimetatakse klientide pakid kohale kirjakandjaga. Kui pakki üle anda ei õnnestu, suunatakse saadetis Riisipere postkontorisse. Lisaks on võimalik vajalikke postiteenuseid tarbida ka kirjakandja vahendusel.

Muuhulgas on saanud Turba postkontoris tasuda ka makse, kuid see teenus on langustrendis, sest saadaval on palju mugavamaid ja soodsamaid alternatiive. Edaspidi on kohalikel elanikel võimalik makseid tasuda kas pangakontoris, pangaautomaatides või internetipangas Turba raamatukogus asuvas avalikus internetipunktis. Kõige mõistlikum ning soodsam lahendus makseteks on aga sõlmida oma pangas e-makse püsikorraldus.

Postiteenuse kasutamise võimalused Saue vallas

Saue valda jääb Turba postkontori sulgemise järel neli postiasutust: Saue, Laagri, Riisipere ning Ruila postkontor. Turba elanikele lähim postkontor asub Riisiperes.

Lisaks on Saue vallas ka kaks pakiautomaati – Laagri Maksimarketi ja Saue Kaubakeskuse juures. Novembri jooksul paigaldab Omniva koostöös Saue vallaga Turbasse  kolmanda. Pakiautomaat on klientide poolt selgelt eelistatuim kanal nii pakkide saatmiseks kui kättesaamiseks, Omniva pakiautomaadid on ligipääsetavad seitsmel päeval nädalas ning 24 tundi ööpäevas.

Postmark mugavalt muude ostude kõrvalt

Turba postkontor müüb ka marke ja ümbrikuid, mida saab edaspidi osta üle Eesti postmarkide edasimüüjatelt. Tallinnas ja Harjumaal on postmargid ja ümbrikud müügil 130 müügikohas. Postmarkide edasimüüjad on märgitud ka Omniva koduleheküljel (https://www.omniva.ee/era/postiteenused//edasimuujad/tabel). Lisaks on kõige laiem valik postmarke saadaval Omniva e-poes, kust on võimalik lisaks margile ka ümbrikke soetada.

Saue vallas on hetkel vaid üks postmarkide vahendaja – Vanamõisa karavanipark, Vabaõhukeskuse tee 18, Vanamõisa küla, Saue vald. Samas on Omnival soov leida Saue vallast, sealhulgas ka Turbast, teisigi võimalikke postmargi edasimüüjaid, kel oleks huvi postmarkide vahendamisega tegeleda. Ühtlasi saab postmarki osta ka kirjakandja käest.

Kirjakandja toob teenuse koju või kontorisse

Paljude jaoks võib kõlada üllatusena, et postiteenuseid saab kasutada ka kodust lahkumata. Kõigil postiteenuse kasutajatel, kes elavad või asuvad maapiirkonnas postiasutusest kaugemal kui 5 kilomeetrit, on võimalus kutsuda kirjakandja koju või tööle.

Kirjakandjat saab tellida kliendiinfo telefonilt 661 6616 või kodulehel oleva vormi kaudu https://www.omniva.ee/era/abiinfo/kirjakandja_tellimine. Kirjakandja kohalekutsumine on tasuta, maksta tuleb ainult postiteenuste ja neile kehtestatud teenustasude eest nagu tuleks maksta ka postkontoris.

Kirjakandja kaudu saab kasutada järgnevaid teenuseid: kirisaadetise, postipaki, kullerpaki vastuvõtmine ja kättetoimetamine; rahakaardi kättetoimetamine; ajakirjade ja -lehtede tellimuste vormistamine; maksete teostamine; postimaksevahendite müük.