Algab Veskimöldre haridusmaja ehitus, maksumuseks kujunes 5,7 miljonit eurot

Laagri aleviku külje all Alliku külas Veskirahva puiesteel algab uue lasteaed-põhikooli ehitus. Veskimöldre haridusmaja on plaanitud õppetööks avada 2020. aasta sügisel. Kompleksi ehitusmaksumuseks kujunes hanke tulemusena 5,7 miljonit eurot käibemaksuta.

Veskimöldre haridusmaja valmib Laagri aleviku külje alla Alliku külla Veskirahva puiesteele. Kohta aitab määrata taamal äratuntav Laagri korsten. Foto: Silver Libe

Kolmepoolse lepingu kompleksi ehituseks allkirjastasid SA Veskimöldre Haridusmaja, Veskimöldre 2 piirkonna arendaja BC Arenduse OÜ ja rahvusvahelisel hankel parimaks osutunud ehitusettevõte Ehitus 5 ECO.

Ehitusfirmaga Ehitus 5 ECO on Saue vald varemgi koostööd teinud ja hea kogemus on olemas. Ettevõte ehitas kooli ja staadioni juurdeehituse Ääsmäele.

Uue lasteaia-põhikooli ehituse finantseerimisel on kolm allikat. Lasteaia osa ehitamise eurotoetuse suurus on 910 350 eurot, see tuleb läbi Riigi Tugiteenuste Keskuse linnaliste piirkondade arendamise meetmest. Veskimöldre 2 arendaja panus piirkonna sotsiaalse infrastruktuuri rajamisse on võrdeline eurotoetusega. Ehituse ülejäänud rahastus tuleb vallaeelarvest.

SA Veskimöldre Haridusmaja on loodud, et hariduskompleks välja ehitada ja seda hallata.

Uue lasteaed-põhikooli projekteeris AB Tava. Bumerangikujuline hoone on kolmekorruseline, selle suletud netopind on 5194 m2 ja ehitistealune pind 3155 m2. Lasteaiaosa suurus on 850 m2.
Hariduskompleks paikneb 1,9 hektari suurusel kinnistul, mis piirneb kergliiklusteedega. 180-kohaline parkla on rajatud naaberkinnistule.

Hoonesse on plaanitud ruumid neljale lasteaiarühmale ja kahe paralleelklassiga Möldre põhikoolile.

Valmib spordihoone. Ehitataval staadionil saab mängida korv-, võrk- ja jalgpalli, tegeleda kergejõustikuga. Jooksuringi pikkus on 250 meetrit, selle keskel paikneb kunstmurukattega jalgpalliväljak, mille mõõdud on 60 x 40 meetrit.

Uues lasteaed-põhikoolis on kaks lifti ja ruumid erivajadustega õpilastele. Liikumispuudega inimesed saavad liikuda kogu kompleksi piires.

Haridusmaja hoiab põhiküttena sooja maaküte, külmemal perioodil annab vajadusel lisakütet gaasikatlamaja.

Laagri piirkond Saue vallas areneb pidevalt, valmivad uued korter- ja eramajad, kuhu kolivad elama enamjaolt lastega pered. Sestap on Veskimöldre haridusmaja valmimine 2020. aasta sügiseks rõõmustav uudis paljudele peredele, kelle lapsed saavad alustada kooli- ja lasteaiateed kodu lähedal kaasaegses, kuid samas mõnusalt hubases keskkonnas.