15. aprillil algavad uuesti Veskitammi liiklussõlme ehitustööd

Pärnu maanteel Veskitammi liiklussõlme juures alustati ehitustöödega 2018. aasta kevadel. Talveperioodil ehitustööd peatusid ja jätkuvad 15. aprillist.

16. aprillist on ajutiselt suletud jalakäijate tunnelid. Järk-järgult muutub liikluskorraldus Vanasilla, Nõlvaku ja Seljaku tänava Pärnu maantee poolses otsas.

Möödunud aastal teostas ehitaja Veskitammi liiklussõlme ehitusobjektil põhimahus kaeve- ja täitetööd, rajas kommunikatsioonid ja ehitas tunnelid.

Maanteest vasakule jäävatel tänavatel ja Jälgimäe-TOP-i kogujatee mahasõidul vajavad aga kommunikatsioonid veel rajamist ja kaevetööd tegemist. Suuremahulisema tööna on plaanis kogu objektile kahe viimase kattekihi paigaldamine.

Tööde planeerimisel pööratakse eriliselt tähelepanu magistraalliikluse sujuvusele. Arvestades käesoleval aastal teostatavaid töid, kasutatakse põhimaanteel peamiselt 2+1 sõiduradadega liikluskorraldust, seda eriti põhitee viimaste asfaldikihtide paigaldamise ajal.

Millega peavad arvestama liiklejad ja kohalikud elanikud?
Veskitammi liiklussõlme ehitusega rekonstrueeritakse osaliselt ka Laagri aleviku tänavad: Nõlvaku, Vanasilla, Seljaku.

Vana tee kaevatakse üles, rajatakse uued konstruktsioonikihid, samuti uuendatakse kommunikatsioone.

Kuivõrd rekonstrueeritavad tänavad on kitsad, ei ole võimalik kasutada osalist tänava sulgemist. Tänavad suletakse ja avatakse järk-järgult.

Vanasilla tänava Pärnu maantee poolne ots suletakse liikluseks teisipäeval, 16. aprillil kell 13. Ümbersõit toimub Nõlvaku tänava kaudu.

23. aprilli paiku suletakse liikus Nõlvaku tänava Pärnu maantee poolses otsas umbes kaheks nädalaks. Ümbersõit toimub Seljaku ja Vanasilla tänava kaudu.

Laagri alevikku rajatud jalakäijatunnelite betoonitööd valmisid möödunud aastal ja talvisel perioodil olid tunnelid juba liiklejatele avatud. Et paigaldada asfaltkate ja püsivalgustid ning eemalda graffiti, suletakse tunnelid alates 16. aprillist liiklejatele,.

Jalakäijad suunatakse ajutiselt üle raudtee ning Nõlvaku piikonnast Laagri keskusesse ja tagasi liikujail tuleb mitme päeva vältel kasutada aedadega piiratud käiguteid ajutise valgusfoorini Selveri juures, mis oli kasutusel ka sügisel. Samuti tuleb aedadega piiratud koridori mööda liikuda Nõlvaku bussipeatuse kasutajal.

Veskitammi raudteeülesõidu taasavamine liiklusele on planeeritud maikuusse.

AS Nordecom

Rohelise viirutusega näidatud ala on joonisel tunnel. Siniste joontega on näidatud aedadega piiratud iliikumiskoridorid.