DigiMaa sooviavalduste vastuvõtt lõpeb 31. augustil

Aprillis tehti algust kogu Harjumaad hõlmava projektiga DigiMaa, mille eesmärk on ühendada kodud ja ettevõtted valguskaabliga, et nii tänased kui tuleviku internetiteenused oleksid inimestele kättesaadavad.

Nelja kuu jooksul on tehtud teavitustööd, mis on lairibaühendus ning miks on maja ühendamine valguskaabliga väga oluline. Loodetavasti on kogu vajalik info kohale jõudnud kõigile, kellel majas veel kaasaegset internetiühendust ei ole. Info jõudmine kõigi huvilisteni on oluline seetõttu, et valguskaablivõrku ei ehitada kõikide majadeni, vaid ainult nendeni, kuhu seda soovitakse.

Nüüd on aga oma soovi avaldamiseks järele jäänud vaid loetud päevad! Kuni 31. augustini on veel võimalik oma soovist teada anda DigiMaa kodulehe www.digimaa.ee kaudu. Peale seda algab juba projekti järgmine faas – võrkude planeerimine.

Üle Harjumaa oli juuli keskpaigaks tulnud sooviavaldusi DigiMaaga liitumiseks üle 11 000. Saue vallast oli juuli keskpaiga seisuga saabunud meile 571 sooviavaldust DigiMaa ühenduse saamiseks. See on 22% nendest majadest, kus sidekaablit praegu ei ole või on vananenud vaskkaabel. Kui võrrelda Saue valda teiste DigiMaa piirkondadega, siis praegu kahjuks ollakse sooviavalduse osas veel viimaste hulgas.

5 põhjust liituda DigiMaa võrguga

Vabadus valida teenusepakkuja

DigiMaa valguskaablivõrk kuulub omavalitsustele ning teenusepakkujad (Telia, Starman, Tele2 jt) saavad seda võrdselt kasutada. Iga tarbija saab valida endale sobiva teenusepakkuja, mis tähendab suuremat valikut ja paremaid hindu.

Piiramatu läbilaskevõime

DigiMaa ühendus baseerub valguskaablil, mille läbilaskevõime on piiramatu. Tänu selle saab läbi DigiMaa ühenduse kasutada ka kõige kiiremaid internetipakette.

Garanteeritud kvaliteet

DigiMaa võrgus saab iga tarbija endale personaalse ühenduse ehk et kasutaja ei sõltu teistest samaaegsetest ühenduse kasutajatest, vaid saab alati selle kiiruse, mis talle lubati. DigiMaa ühendus on ka sünkroonne, info saab liikuda mõlemas suunas sama kiirusega.

Soodsaim võimalus

DigiMaa võrguga liitumine on kõigile kohe alguses liitunutele soodne, kuna võrgu rajamist toetab esimesel kahel aastal riik. Võrgu rajamise teeb soodsamaks see, et korraga ehitatakse ühendused paljudele soovijatele. Hilisemad liitujad hakkavad aga tasuma liitumistasu vastavalt tegelikele kuludele.

Lisainfo saamiseks ja sooviavalduse esitamiseks külastage kodulehte www.digimaa.ee.