« Tagasi

Koolibusside liikumine on nüüdsest jälgitav nutitelefoni äpist ja veebilehelt

Eelmise kooliaasta lõpus katsetas Saue vald võimalust jälgida reaalajas koolibusside liikumist nutitelefonist. Kui toona olid seadmed paigaldatud kahele bussile, siis nüüd on jälgimisseadmega varustatud kõik kuus Saue valla koolibussiliine teenindavat bussi.

Kuidas bussi liikumist jälgida?

Busside liikumist saab vaadata NAVIREC.com nimelisest äpist (äpi logo peab olema musta värvi , äpp on olemas Android ja iOS platvormil) või veebilehelt beta.gsmauto.eu .

Selleks, et äpi abil busside liikumist jälgida, on vaja luua kasutajakonto. Kasutajakonto saamiseks tuleb saata taotluskiri e-posti aadressile koolibuss@gsmvalve.ee koos kasutaja andmetega (ees- ja perekonnanimi). Seejärel saabub mõne aja möödudes kiri koos kasutajanime ja parooliga. Kui testperioodil oli kõigil soovijatel võimalik kasutada ühte kasutajanime ja parooli, siis nüüdseks on selgunud, et tarkvaraliselt on samaaegselt ühe kasutajanime ja parooli kasutajate arv piiratud. Tulevikus on plaanis tarkvaralist lahendust muuta kasutajasõbralikumaks, kuid uuendus ei valmi paraku käesolevaks hilissügiseks ehk ajaks, kui koolibusside sõidugraafikus püsimisega on varasematel aastatel enim probleeme olnud.

Äpis on bussid kirjeldatud oma registreerimisnumbriga – täpset liini nimetust kasutusel veel pole. Samas saab busside liikumistrajektoore nähes tuvastada oodatava bussi.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et moodne süsteem on informatiivse iseloomuga ja kella selle järgi õigeks sättida ei saa, buss võib olla liikuvast märgist ka natuke eespool. Kuna kevadine testperiood jäi lühikeseks, tuleks arvestada, et september-oktoober kuluvad veel süsteemi testimiseks. Moodsast rakendusest peaks eelkõige olema abi hilissügisel ja varatalvel, kui ilm muutub kurjaks ja teeolud ettearvamatuks.

Kasutusjuhend