Saue linna, Kernu ja Nissi valla elanikud saavad rongis ühe tsoonivahe tasuta sõita

Saue valla elanikud on juba mitu aastat saanud Elroni rongides soodsamalt sõita. Alates 5. septembrist  muutub Saue Vallavolikogu otsuse kohaselt rongisõit soodsamaks ka Saue valla ühinemispartnerite - Saue linna, Kernu ja Nissi valla, tulevaste Saue valla elanikele.

Saue linna, Kernu ja Nissi valla elanikud saavad rongis sõita tasuta II hinnatsoonis, ehk et lõigul Saue linnast Laagrini. Sõites kaugemale, maksab pilet Saue linna, Kernu valla ja Nissi valla elanikele alati ühe tsooni võrra vähem. „Näiteks sõites kolme tsooni jagu Keilast Tallinnasse tuleb maksta ainult kahe tsooni hinda. Soodustus rakendub ainult siis, kui sõit algab või läbib II hinnatsooni," selgitab Saue vallavanem Andres Laisk.

Soodustuse pakkumise olulisim eesmärk on suunata inimesi senisest enam keskkonnasõbralikku ning mugavat rongitransporti kasutama. Laisa sõnul on sauevallakatele sarnane soodustus kehtinud juba pea kaks aastat ja sõidustatistika näitab kasvu.

„Soodustuse tänast rakendamist võib lugeda omamoodi testperioodiks – soovime praktikas hinnata selle kasutatavust, rahalist mahtu ja kaasnevaid muutusi inimeste sisseregistreerimises ning ühistranspordi kasutamises. Eesmärk on liikuda lõplikult tasuta vallasisese rongitranspordi suunas, mis täna Saue vallas juba kehtib," ütleb Laisk.

Vallavanema sõnul tuleb uue aasta alguses hinnata, kas soodustus on ühendvallale rahaliselt jõukohane ja eesmärki teeniv. Sellesse aastasse jääv kulu kaetakse volikogu otsuse alusel tänase Saue valla eelarvest.

Soodsama sõiduvõimaluse kasutamiseks on vajalikud 3 kaarti – ID-kaart, nn roheline Ühiskaart ja Elroni kaart, viimane on vajalik ainult siis, kui on plaan osta rongis pilet. Juhul, kui pilet on soetatud Ühiskaardile, pole Elroni kaardi omamine vajalik.