Jääle minek on tänasest keelatud

Päästeameti peadirektori käskkirjaga hakkab alates tänasest, 4.aprillist kehtima siseveekogudel üle-eestiline jääle mineku keeld, mille eesmärk on ennetada veeõnnetusi, säästa inimelusid ja kutsuda inimesi turvaliselt käituma.

„Lähipäevadeks lubatakse ilma olulist soojenemist, mis tähendab, et siseveekogude jää on muutumas väga hapraks ja ei kanna enam inimest. Kindlasti ärge jätke veekogude läheduses tähelepanuta oma lapsi ja lemmikloomi. Loomad ja lapsed ei taju hapra jääga seotud ohtusid ja võivad läbi õrna jää vette vajuda ning iseseisvalt sealt enam välja tulla ei suuda," rääkis Päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala. „Varasemad kogemused näitavad, et kevadel, kui jää sulab, esineb eeskätt probleeme kaluritega, kes päästjate keeldu eirama kipuvad. Käesoleval aastal on kalastamise käigus hukkunud kaks inimest," lisas ta.

Päästeamet tuletab meelde, et kui eirate jääle mineku keeldu ja päästjate korraldust jäält lahkuda, võivad päästjad kutsuda sündmuskohale politsei, kes algatab väärteomenetluse.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet