Seoses IRONMAN TALLINN toimumisega tuleb sel laupäeval liiklemiseks lisaaega varuda

Et sel laupäeval - 4. augustil vahemikus 8:40-17:00 närv mustaks ei läheks, tuleks Laagris, Koidus, Allikul, Hüürus ja Vatslas lisaaega varuda.

Kolmel liiklusskeemil mis on siin lisana kaasas on näidatud spordiüritusega seonduv liikluskorraldus, kuid jagame liiklejale siin täiendavat infot kuidas laupäeval mõistlik liigelda oleks:

1. Pärnu maanteelt Laagri poole liikudes on viidad „Laagri parem nool"enne Hesburgerit. Mis tähendab et mõistlik on minna paremale üle raudtee ja mööda Möldre teed Laagri keskusse.
  2. Maksimarketi juurest raudtee alt paremale Laagrisse, Koidusse, Vanamõisa ja Allikule ei pääse. Kui olete Maksimarketini sõitnud siis peate edasi liikuma läbi Saue linna.

Koidu küla juurde Hoiu tn ringtee on küll suletud, kuid seal on liiklusreguleerijaid ning üldine ürituse korraldus on selline, et ringi juures tuleb oodata reguleerija märguandeid ning kui võistlejaid rajal ei ole, saab reguleerija liikleja läbi lasta.

1. Samas Vanasilla, Nõlvaku ja Tänassilma inimestele on tehtud ürituse ajaks lahti vana tagasipöördekoht jälgimäe tee ristis. Seega nende inimeste elu on tehtud isegi lihtsamaks.
  2. Kuna Alliku küla inimesed on Kotka tee piirkonnas kõige suurema teesulu (lõksu) ohus ja seda eriti keskpäevasel kõige tihedamal võistlusmomendil, kus võistlustsoonist reguleerija liiklejaid läbi lasta ei saa, siis on vald teinud Alliku küla inimestele (ja ainult väikeautodele) ajutise teekonna selliselt, kus tuleks liigelda mööda Tootsi teed, Veskirahva pst, Linnumarja tn jalgteelt suunduda linnumarja tn silda mööda Alliku-Hüüru maanteele ning sealt üle Vääna jõe jõudes keerata Tiiri teed mööda Saue linna suunale.

3. Ajavaruga peavad arvestama ka Hüüru ja Vatsla küla inimesed kuivõrd osa Paldiski maanteest on nö võistlusala ning tuleb jälgida reguleerijate korraldusi.

Alliku küla skeem

skeem 1

skeem 2

skeem 3

Maanteeameti pressiteade
Ironman Tallinn 2018 võistlus muudab 4. augustil Harjumaal liikluskorraldust

IRONMAN Tallinn korraldustiim palub inimeste mõistvat suhtumist, et selline suurspordiüritus saaks läbi viidud ning kui ei hakata liikuma liiga viimasel minutil, siis mõningase ootamisega ja reguleerijatega suheldes ei jää liiklejad kuskil nö vangi.

Liikluskorraldust puudutavat lisateavet saab infotelefonilt numbril 53 001 707 ning e-posti aadressil liiklus@trismile.ee