Saue vald toetab äriideede konkursil „Ajujaht“ omasid 5000 euroga

Saue vald annab 10 000-eurose panuse üldisesse auhinnafondi, kuid tahab lisaks toetada eriaauhinnaga ka omasid – Saue vallast kõige kõrgemale positsioonile jõudvale ideele pannakse välja 5000 eurot.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ellu kutsutud „Ajujaht" on Eesti suurim äriideede konkurss, kus igaüks saab end turvalises keskkonnas proovile panna. 12. hooajal kandideerivad osalejad 60 000 euro suurusele auhinnafondile.

Ettevõtlusega ei ole kunagi liiga hilja alustada. Sestap kutsutaksegi ideid jagama nii noori kui elukogenuid, õppivaid ja töötavaid kui ka neid, kel juba ettevõtlusega tegelemise kogemus tagataskus olemas, kuid kes soovivad karjäärimuutust.

Osalevatele ideedele pakutakse teadmisi koolitustel, ekspertnõu annavad mentorid ning pannakse kõik ideed pannakse sisuliselt proovile. Samuti ei paku ükski teine äriideede konkurss sellist nähtavust kui „Ajujaht", kuna televisiooni eetriaeg on kallis. Näiteks Taxify žürii südant ei võitnud, kuid televisioon tegi nad nähtavaks investoritele ja täna on neil haaret juba terves maailmas.

Saue vald otsustas anda oma panuse „Ajujahi" auhinnafondi, kuna kontseptsioon, et mõne sõprus- või seltskonna hullumeelsest ideest või mõttevälgatusest vormubki läbi konkursi reaalne ettevõte või toode või teenus, on väga inspireeriv.

Ettevõtlusvaimu levimine on Saue valla kontekstis oluline, sest kui näiteks kuskil metsatalus tehakse tööd ja luuakse väärtust ja ühel hetkel ehk ka kodupiirkonda reaalseid töökohti, siis võidab sellest terve kogukond. „„Hoime omasid" eriauhind on 5000 eurot. Igal aastal esitatakse „Ajujahile" väga erinevaid probleeme lahendavaid IT-valdkonna- ja äppidekeskseid ideid, aga väga ootaks, et mõni sauevallakas tuleks välja täitsa reaalse tootega. Nii nagu oli aastal 2013 Saue vallast pärit Honeypoweri looduslike energiageelide idee sportlastele," ütles vallavanem Andres Laisk.

Laisa sõnul, kes oli eelmisel telehooajal ka esilagses žüriis, mis 341-st 100 kõige perspektiivikamat välja peilis, on lisaks heale ideele oluline ka tiimi võimekus, see võib saada otsustavaks.

Midagi uut alustades on alati tunne, et aega ja energiat ei jagu. Aga aega tuleb võtta, kasvõi vägisi, kui tahta maailmas midagi ära teha. Lisaks ütlevad senised osalejad, et see kogemus pigem annab energiat juurde.

Niisiis, kõik sauevallakad, ideed kirja ja maailma muutma! Koduvald seisab seljataga ja toetab.

www.ajujaht.ee