Ajujaht ootab Saue valla elanike ideid 4. novembrini

Möödunud hooajal liitus Saue ühendvald Ajujahiga ja pani välja eriauhinnad parimatele enda vallast pärit ideedele. Eriauhind parimale Saue vallast pärit ideele on välja pandud ka tänavu.

Saue vald annab 5000 euro suuruse eriauhinna välja meeskonnale, kuhu kuulub vähemalt üks Saue valla elanik. Selleks on vaja ideed esitades märkida enda asukohaks Saue vald.

Saue vald toetab Ajujahti, et inspireerida kohalikke veelgi enam ettevõtlusega tegelema. „Ettevõtlusvaimu levitamine on oluline, kuna see aitab luua nii kohalikku elu edendavaid tooteid-teenuseid ning loob ka kodukanti töökohti," selgitab Ajujahi toetamise ja eriauhinna välja panemise põhjuseid vallavanem Andres Laisk.

„Möödunud aastal andsime eriauhinna välja kahes osas, millest üks läks FoodDocsile kui edukaimale naisjuhiga tiimile. Teise osa sai endale Meremults kui parim maaelu edendav äriidee," räägib Laisk. Sel aastal pannakse eriauhind välja tervikuna ja sellele kandideerivad kõik ideed, mis Saue vallast konkursile jõuavad.

Enim esitatakse Ajujahile IKT valdkonnast pärit ideid. „Julgustame Saue valla elanikke otsima lahendusi ka muudes valdkondades. Nagu Ajujahi varasemad hooajad on näidanud, võib edu tagada hoopis mõni füüsiline toode või teenus," kutsub Laisk kohalikke üles enda ideid Ajujahile esitama. Saue vallast saatis edu näiteks 2013. aastal Honeypowerit, mis toodab sportlastele looduslikke energiageele.

Ajujahile on osalema oodatud kõik: kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed ja teised, kes on uute väljakutsete jahil. Üheteistkümne hooaja vältel on Ajujahile esitatud üle nelja tuhande idee.

Ajujahi auhinnafond on 60 000 eurot. Ideid saab esitada 4. novembrini www.ajujaht.ee/hooaeg-2018-2019/osale.