IRONMAN TALLINN triatloni rattarada läbib ka Saue valda, kaasnevad liikluspiirangud

2018. aastal 4. augustil toimub Eestis täispikk triatlon IRONMAN TALLINN, mille näol on tegemist maailma ihaldatuima triatloniformaadiga.

Korraldajad kutsuvad kõiki piirkonna elanikke tippvõistlusele kaasa elama. IRONMAN TALLINNA põhivõistlus algab 4. augusti varahommikul 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures. Sellele järgneb kahes ringist koosnev 180 km pikkune rattadistants, mis viib osalejad läbi Põhja-Tallinna ning Haabersti linnaosa pealinnast välja ümbruskonna asulatesse. Maratonipikkusega jooksudistants koosneb neljast ringist Tallinna kesklinna, vanalinna ümbruse ja Kalamaja piirkonnas, päädides südaööni avatud finišiga Vabaduse väljakul.

NB! 4.-5. augustini tasub Tallinnas ja lähiümbruses liiklemisel olla tähelepanelik, sest võistlustega seoses on piiratud nii autoliiklust kui muudetud ka ühistranspordi sõidugraafikuid.

LOE SIIT

Lääne-Harju, Saku, Saue ja Harku omavalitsuste elanike liikluskorraldust puudutab peamiselt just 4. augusti IRONMAN TALLINNA rattarada, mis saab alguse Lennusadamast. Linnast välja liigutakse mööda Kalamaja ja Põhja-Tallinna tänavaid (Kalaranna-Tööstuse-Kopli-Pelguranna-Lahepea-Paldiski maantee). Paldiski maanteele väljasõit toimub mööda kergliiklusteid G4S Eesti AS-i hoone juurest.

Väljaspool Tallinna sõidetakse kaks korda läbi järgmine marsruut: Hüüru - Kiia - Vääna - Viti - Vääna-Jõesuu - Keila-Joa - Vääna - Kiia - Hüüru - Instituudi tee kaudu Laagrisse. Laagrist mööda Vee ja Hoiu tänavate ning Tallinna ringtee kaudu Sakku ja tagasi Hüürusse. Teiselt ringilt tagasi tulles võetakse suund taas mööda Paldiski maanteed Tallinna poole. Paldiski maanteelt mahasõit vasakule toimub kohe pärast G4S Eesti AS-i hoonet. Vahetusala poole liigutakse mööda järgmisi tänavaid: Lahepea-Pelguranna-Kopli-Tööstuse-Kalaranna-Kalasadama-Põhja puiestee-Mere puiestee-Pärnu maantee-Kaarli puiestee.

Rattadistants sulgeb mainitud teed avalikule liiklusele 4. augustil ajavahemikul 7:00–17:30.

Tegemist on eelinfoga, mis aitab oma liikumist 4. ja 5. augustil varakult planeerida. Võistluste rajatrassides võib ürituse eelselt esineda üksikuid muudatusi. Piirkonnas elavate inimeste ning seal tegutsevate asutuste täpsem teavitus toimub ka nädalate 30 ja 31 jooksul. Korraldajad kinnitavad, et kõik elanikud pääsevad kindlasti koju ja ka kodudest välja liikuma, siiski palutakse arvestada võimaliku ooteajaga ning järgida liiklusreguleerijate märguandeid. Ratta- ja jooksudistantsil korraldavad liiklust litsentseeritud reguleerijad. Elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi reguleerijate hinnangu alusel olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele. Liiklus avatakse operatiivselt kohe  pärast võistlusdistantsi lõppu ja liikluskorraldusvahendite eemaldamist.

4. augusti põhivõistluse täpsemad rajakaardid leiab: https://bit.ly/2NoZN6G. Täpsema ülevaate liiklust ja ühistransporti puudutavatest ajutistest muudatustest IRONMAN TALLINNA ajal leiab: https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Tallinnas-toimub-augustis-IRONMAN-taispikk-triatlon.

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt numbril 53001707.

IRONMAN TALLINNA korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!