Laagri tervisekeskus osaleb ühena 23-st aasta betoonehitise konkursil

Eesti Betooniühingu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu korraldatavale konkursile „Aasta betoonehitis 2018" esitati 23 ehitist.

Eesti Betooniühingu juhatuse esimehe Tiit Rootsi sõnul peegeldub ehitusturu elavnemine ilmekalt ka betoonehitiste konkursil. Võistlusel osalevad kortermajad ja tööstushooned, büroohooned, tervisekeskused, ülikool ja lasteaed, ristmik viadukti ja tunnelitega, hotell, vangla ja kohtumaja, kaubanduskeskus ja mälestusmemoriaal, arhitektoon ja parkimismajad.

Eesti Betooniühingu juhatus kinnitas kõik võistlusele esitatud 23 ehitist „Aasta betoonehitis 2018" nominentideks.

1. Eedeni Keskuse parkimismaja – Ihaste tee 3, Tartu
  2. Eesti Kunstiakadeemia hoone – Põhja pst 7, Tallinn
  3. Eleringi peahoone – Kadaka tee 42, Tallinn
  4. Estanci tootmishoone – Põrguvälja tee 5a, Pildiküla, Rae vald, Harjumaa
  5. Finest ärimaja – Pärnu mnt 22, Tallinn
  6. Haabersti ristmik – Haabersti, Tallinn
  7. Laagri tervisekeskus – Tervise 2, Laagri, Saue vald, Harjumaa
  8. Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaal – Pirita tee 74, Tallinn
  9. Mustamäe Elamuste Keskus – Akadeemia tee 30, Mustamäe, Tallinn
  10. Paepargi elamurajoon – Lasnamäe, Tallinn
  11. Palamuse lasteaed Nukitsamees – Pähklimäe 1, Palamuse, Jõgeva vald, Jõgevamaa
  12. Pöörise arhitektoon – Pöörise tänav, Mustamäe, Tallinn
  13. Roseni hotell-korterelamu-büroohoone – Roseni 9/11, Tallinn
  14. Staapli 4 korterelamu – Staapli 4, Noblessner, Tallinn
  15. Sõjakooli tänava korterelamud 12, 12a, 12b – Kristiine, Tallinn
  16. T1 Mall of Tallinn kaubandus- ja meelelahutuskeskus – Peterburi tee 2, Tallinn
  17. Tallinna kohtumaja – Lubja 4, Tallinn
  18. Tallinna Lennujaama parkimismaja – Tartu mnt 101, Tallinn
  19. Tallinna Tehnikaülikooli amfiteater – Ehitajate tee 5, Mustamäe, Tallinn
  20. Tallinna vangla eluosakonnad – Linnaaru tee 5, Soodevahe küla, Rae vald, Harjumaa
  21. Tallinna vangla betoonpõrandad – Linnaaru tee 5, Soodevahe küla, Rae vald, Harjumaa
  22. Tänavapuhastuse AS-i remonditöökoda – Järve 37, Kristiine, Tallinn
  23. Zenith ärimaja – Narva mnt. 7b, Tallinn.

Konkursi eesmärk on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus demonstreerivad betooni kui kodumaise materjali eeliseid ja võimalusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, betooni ja raketiste tarnija.

Üheksateistkümnendat korda korraldatava võistluse žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda NordicTsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad.

Võistluse žürii alustab tööd jaanuaris.

Võitja kuulutatakse välja Betoonipäeval 2019. aasta märtsis.

Fotod: Andres Putting