« Tagasi

Päästeamet kutsub Eesti elanikke tegema jaanituld ohutult

Hoolimata ennustatavast jaaninädala vihmast, jätkub kogu Eestis suure tuleohuga aeg. See tähendab, et meie metsad, põllud ja koduaiad on pika kuivaperioodiga muutunud äärmiselt tuleohtlikuks ja see tuleoht kestab.
 
Pikk põuaperiood on tekitanud looduses hoopis teistsuguse olukorra, kui oleme tavapäraselt harjunud. Päästeamet ei ole nii varakult ja kogu Eesti territooriumi hõlmavat suure tuleohuga aega välja kuulutanud.
 
Päästeamet on igal aastal teavitanud Eesti inimesi ohutu jaanitule tegemise võtetest, kuid tänavu kutsub erilisele ettevaatlikkusele.
 
Jaanipäevatunde loomiseks piisab ka väikesest lõkkest või turvalisest õueküünlast – oluline on seltskond, kellega jaanipäeva tähistada. Eestlaste jaanipäeva traditsioon on suur lõke ja sellest üle hüppamine, kuid sellel aastal olgu lõkked suurusega, millest saab üle astuda.
 
Päästeamet kutsub inimesi hakkama oma seltskonna jaanipäevalõkke valvuriks ja registreerima ohutu lõkke aadressil https://jaanituli.geoape.com/. Lisaks hoidke silm peal Päästeameti Facebooki lehel ja uurige, kuidas võita jaanipäevaks uhke ohutuspakett.
 
Tutvu jaanijuhi meelespeaga Päästeameti kodulehel. https://www.rescue.ee/et/paasteamet/uudised/uudis.html?id=hoia-jaanilokkel-silm-peal. Lõkete tegemise, grillimise ja muude tuleohutusküsimustega pöördu pääste infotelefoni 1524 poole.