Pärnu maantee talvine liikluskorraldus, bussipeatuste muudatused

Täna, 10. detsembri õhtul muutub ehitusjärgus oleva Pärnu maantee liikluskorraldus Laagris, Tallinna sisenev suund tõstetakse tagasi tavapärasesse asukohta.

Juba nädalavahetusest on avatud Pärnu maantee ja raudtee alused tunnelid Nõlvaku-Veskitammi ristmikul. Kasutusse jääb kergliiklustee Tallinna siseneva suuna poolel.

Tallinn-Pärnu maanteed on võimalik jalakäijana ületada Jälgimäe ristmiku ja Selveri läheduses olevate fooriga reguleeritud ülekäigurajdade või uue tunneli kaudu. Tunnelid ja jalakäijate ülekäigurajad on valgustatud.

Kõige olulisem tänane muudatus puudutab Nõlvaku bussipeatuste asukohti, need taastatakse täna õhtul kella 20 paiku vanas asukohas. Ajutised peatused jäävad mõneks ajaks alles, et inimesed saaksid muudatustega harjuda.

Linnast tulles saab bussist maha minna nn vanas õiges Nõlvaku peatuses, suunduda kaldteed mööda tunnelitesse ja sealtkaudu juba kas Laagri keskusse või teisel pool Pärnu maanteed olevatesse elurajoonidesse.

Kui soovite linna poole sõita, soovitame Laagri keskusest tulijatel minna tunneli kaudu Nõlvaku tänava poolsele küljele, kus on bussipeatuse juures ka trepp, mis avatakse ilmselt küll järgmisel nädalal, kui käsipuud on paigas. Seal on mõnevõrra ohutum bussi oodata: Laagri aleviku poolne peatud on väga sõidutee ääres.

Loodame, et uued tunnelid muudavad Laagri elanike liiklemise juba oluliselt ohutumaks.

Suletuks jääb Veskitammi tänava alune ehituses olev tunnel ja Veskitammi raudteeülesõit. Ka suvel kasutusel olnud ajutine jalakäiatele rada Selverist Veskitammi ülesõiduni suletakse.

Ohutut liiklemist!

Indrek Brandmeister