Saue valla elanike keskkonnaalane õppereis 6. juulil

Keskkonnaalane õppereis Saue valla elanikele toimub 6. juulil.

Buss väljub Saue linna kaubakeskuse (Ridva 15) parklast kell 9.10 ja Laagrist kultuurikeskuse kõrval (Vae tn) olevast bussipeatusest 9.30. Mujalt tulles saab nende kellaaegadega arvestada.

Reisi orienteeruv lõpp kell 17 Saue kaubakeskuse parklas.

Lisainfo ja registreerimine telefonil 679 0180 või e-mailil marju.norvik@sauevald.ee.

Reis on kõigile huvilistele tasuta, kohtade arv on piiratud.

Kavas
Õppereisi alustame Jõelähtmel asuva Tallinna jäätmete taaskasutuskeskuse külastusega. Ettevõtte tegevused on jäätmekütuse tootmine, biojäätmete kompostimine, koldetuha käitlemine ja vanandamine ning ladestamine.

Edasi sõidame Paljassaare reoveepuhastusjaama. Saame teada, kuidas saab Tallinnast ja selle lähivaldadest kogutud reo- ja sademevesi puhtaks ning mida tehakse reoveesettega ja selle töötlemisel eralduva biogaasiga.
Reisi lõpetame Saue valla lepingupartneri Pääsküla jäätmejaamas, kuhu valla inimesed saavad enda jäätmeid ära anda. Paljusid jäätmeid ka tasuta.

Pärast Pääsküla jäätmejaama külastust suundume tagasi Laagrisse ja reisi lõpetame Sauel kaubakeskuse ees.

Söök ja jook võtke ise kaasa. Ilusa ilma korral teeme pikniku looduses. Halva ilma korral maiustame bussis.

Arvestama peab, et ekskursioonid on välistingimustes. Jalutuskäigud territooriumitel võivad olla üsna pikad (kuni 2 km). Seetõttu pange jalga madalad, mugavad ja kinnised jalanõud ning riietuge vastavalt ilmastikule.

Tallinna jäätmete taaskasutuskeskus. Foto: www.tjt.ee

Paljassaare reoveepuhastusjaam. Foto: Tallinna Vesi