Sauele Tule tänavale tuleb mänguväljak

Eesmärk on luua mänguala, mis oleks atraktiivne  ja kaasahaarav eriilmeliste kasutuselementide poolest. Samas on alal võimalik ka rahulikult aega veeta piknikku pidades või istutades ja hooldades selleks ette nähtud ühispeenart.

Taimestikuga on loodud hubaseid ruume, kuid on jäetud avatuks vaated kõikidesse suundadesse.

Haljasala lahendus on inspireeritud looduslähedusest ja vabast liikumisest. Erinevad tsoonid on omavahel ühendatud voolujooneliste kõnniteedega. Taimestikuga antakse edasi tulele omaseid värve, seega on taimevalik pigem soojades ja erksates toonides.

Mänguväljak on tsoneeritud erinevate tegevuste ja vanuseklassi järgi.  Mõeldud on nii väikelastele 0-3-aastastele, kellele on loodud liivamänguala, kui ka seenioridele, kes saavad kasutada virgestusseadmeid kehalise toonuse tõstmiseks. Lisaks on loodud palju erinevaid istumisvõimalusi.

Olemasolev kelgumägi säilib. Mäe jalamile lisatakse ka ahviraudtee, kus saab trossi abil sõita ühes punktist teise.

Projekteerimine saab sel aastal tehtud, ehitusega loodetakse alustada järgmisel aastal ja kuna projekt on mahukas, siis ellu hakatakse viima seda etapiliselt.

Lisainfo: Anete Tammeveski, telefon 654 1124, 5309 9202, e-posti aadress anete.tammeveski@sauevald.ee.

Asendiplaan