Täna õhtul algab esimene korralikum lumesadu ja tuisk

Täna õhtul algab esimene korralikum lumesadu ja tuisk, mis on rohkem talve nägu, kui seni on olnud.

Lumesadu algab öösel, jätkub hommikul ja raugeb lõunaks. Kaasneb lumetuisk, mille vaibumist lubatakse homme pärastlõunal.

Siinkohal mõned lumehoolduse põhitõed

Kõikides lumetõrje lepingutes on esmatähtsad peatänavad ja läbivad teed, kus toimub suurem liiklus ja sõidab koolibuss. Selliseid teid hooldatakse esmajoones alates 10 cm paksusest lumekihist. Teises järgus on kõrvalteed ja tänavad.

Kitsastel aiandusühistute teedel ja mõnedel kitsastel tänavatel on suurema lume korral oht vigastada parkivaid autosid või võrkaedu, seega palume täna õhtul autod parkida hoovi või jätta sahkadele piisavalt ruumi.

Taluteede avalduse alusel teenuse osutamine on ette nähtud üksnes suuremate lumesadude korral. Määruses on normiks kehtestatud lausa 20 cm, kuid hooldust tehakse vajadusel varem, kui on oht, et läheb sulaks ja siis jälle külmaks.

Lumehooldusel palume arvestada, et kui on raskemad olud, tuleb olla kannatlikum. Loodame, et homme on siiski näha rohkem ilu kui valu.

Lumetõrjetööde tegijate kontaktid: http://sauevald.ee/talvine-teehooldus

Küsimuste ja tähelepanekute korral võib pöörduda alati e-posti aadressil info@sauevald.ee.

Indrek Brandmeister
Teedespetsialist