Tervisenädal 16.-20. aprillil Saue päevakeskuses

16. aprill
  • Kell 14 Coral Club´i loeng ja erinevad tervise parameetrite mõõtmised
17. aprill
  • Kell 9-10 tervisevõimlemine päevakeskuses. Kõik huvilised on oodatud.
  • Kell 9.30-10.30 daamide võimlemine Saue linna noortekeskuses. Kõik huvilised on oodatud
  • Kell 10 tervist kosutav reis „Saue valla külad". Buss väljab Saue Kaubakeskuse eest kell 10. Maksta saab 10 eurot teisipäeviti kell 14-18 ja neljapäeviti kell 9-12 Saue vallavalitsuse kassasse või ülekandega valla arveldusarvele, selgitusse projekt „Saue vald – valla külad". Lõuna ei ole reisi hinna sees.
18. aprill
  • Kell 13 maanteeameti loeng päevakeskuses, võtke kindlasti jalgrattad kaasa – need muudetakse liikluses nähtavaks ja ohutuks!

Käsitletavad teemad.

Lühiülevaade Eesti liiklusest, ülevaade paikkonnas toimunud õnnetustest ja nende põhjustest, eakatega juhtunud iseloomulikumatest liiklusõnnetustest. Grupitöö-arutelu, mida saavad eakad ise ära teha liiklusõnnetuste vältimiseks.

Jalakäijana ja jalgratturina liikluses. Liiklusseadusest tulenevalt olulisemad liiklusreeglid, mis kehtivad jalakäijale ja jalgratturile: teeületus, teeületuse võimalused (ülekäigurada, ülekäigukoht), ühistranspordi kasutamine, jalgratturina teeületus, teel paiknemine, käemärguanded, sõidukitest möödumine, jalgratas käe kõrval lükates jne.

Praktilised nõuanded eakatele igapäevaseks liiklemiseks.

Millistele nõuetele peab vastama kasutatav jalgratas. Ülevaade jalgratturi turvavarustusest ja selle kasutamine. Võimalusel kohaletulnud eakate rataste ülevaatamine ja puuduolevate kohustuslike elementide lisamine.

19. aprill
  • Kell 9.30 hiina tervisevõimlemine Qigong päevakeskuses. Kõik huvilised on oodatud! Hiina Qigong terviseharjutuste mõte seisneb selles, et iga inimene saab neist oma tervisele tuge. Harjutused on kergesti õpitavad ja ei nõua suurt pingutust, mistõttu saab nendega tegeleda olenemata east, soost või terviseseisundist.  Hiina terviseharjutused suurendavad lisaks veel lihaste, kõõluste, liigeste, selgroo, närvide ja meridiaanide avatust. Harjutusi võib teha mõne konkreetse tervisehäda vastu või energiataseme tõstmiseks või siis tervelt elatud eluaastate pikendamiseks.
  • Kell 11.15 vestlusring teemal hooldekodud meil ja Taanis. Velve Tuuling räägib muljeid oma praktikast Taani hooldekodudes.
20. aprill
  • Kell 12 kepikõnd, pärast kepikõndi tutvume päevakeskuses teeseenega ja joome erinevaid looduslikke teesid.