Näitused Saue vallas

Beebikool 25 aastat Laagris

Laagri kultuurikeskuses on 6. maist avatud interaktiivne näitus „Beebikool 25 aastat Laagris".
 
Nimelt möödus 6. mail täpselt 25 aastat sellest ajast, kui uksed avas esimene põnnikool tolleaegses Laagri kultuuriklubis. Beebidega on Laagris tegeletud kõik need 25 aastat erinevate klubide näol. On nii muusikat, loenguid kui ka võimlemist, erinevaid pidupäevi ja loomulikult ka valla tervitus uutele ilmakodanikele beebipäeva näol. Ja esimesed põnnid on juba ammu suured täiseas naised ja mehed.
 
Näituse algataja on üks beebikooli pikaaegne eestvedaja Sirje Liiv.
 
Näitust saab kultuurikeskuses vaadata järgides 2+2 reegleid ja teisi ohutusabinõusid kuni 21. juunini.
 
Kultuurikeskuses oleval näitusel saab üksipulgi fotosid uurida, aga et näituse külastamine on lubatud vaid 2+2 reegleid järgides ja igaüks majja ei tiku, saab näitust külastada virtuaalseltki.
 
Ülevaate aastate lõikes annavad kokku monteeritud videoklipid, milles on ka neid fotosid, mida näitusel näiteks ei ole.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kokkuvõttev video 1996-2021
 

 

 

Mari Hiiemäe illustratsioonide näitus

Mari Hiiemäe näituse "Metsa poole" tegelasteks on Eesti metsades kasvavad puud ja põõsad: mõned neist on haruldasemad, teised üsna tavalised; mõnd neist on kujutatud kevadiselt õitsevana, teist jällegi sügisvärvides; mõni puu on raagus, mõni kannab vilja. Eksponeeritud tööd on välja valitud Mall Hiiemäe 2020. aastal ilmunud raamatu "Väike puu-ja põõsaraamat rahvapärimusest" illustratsioonide hulgast. 
"Metsa poole" on loomulikuks jätkuks Mari Hiiemäe eelmisele illustratsioonide näitusele "Loomaaeg", kus eksponeeriti Mall Hiiemäe raamatu "Väike loomaraamat rahvapärimusest" (2019) tarbeks joonistatud loomapilte. Samas sarjas ja samade tegijate poolt on varasemalt läbi kirjutatud-joonistatud ka kohalik linnustik ("Väike linnuraamat rahvapärimusest" 2016) ning ilmumist ootab raamat Eestimaa kaladest.
Näitus Riisipere raamatukogus on avatud alates 3. maist kuni 30. juunini 2021.
 

 

 

 

 

 

 

 

Liivi Ermase maalide näitus

Meie vallas elab palju andekaid inimesi. Üks neist on Liivi Ermas.
Liivi on nagu Hunt Kriimsilm üheksa ametiga: ettevõtja, juustumeister, marketingi spetsialist, kunstnik, ema, aktiivne kogukonna liige ja palju muud. Tema Nõmmiku talu imemaitsvad juustud on tuttavad pea kõigile sauevallakatele.
Ermase pere on oma kodukandis tunnustatud ja aktiivne kogukonna liige ning Liivi ise Kibuna külavanema asetäitja.
Naise mitmetest tegemistest ühega, maalikunstiga saab juba maikuus Saue vallamaja akendel tutvuda. Näitusel on üles seatud õlimaalid loodusest ja inimestest.
Liivi ise kirjutab oma kunstnikuteekonnast järgmiselt: „Õppimine, enda piiride katsetamine ja keskendumine hetkele aitab minu jaoks muuta maailma veidi paremaks paigaks. Kunstniku diplomit mul ette näidata ei ole, kuid maalimine, joonistamine on saatnud mind läbi elu. Viimased viis aastat naudin kõige rohkem natuurist maalimist: portreesid, figuure, loodust. Olen tänulik erakordselt inspireerivatele õpetajatele ja suunanäitajatele: skulptor Külli Tammikule, keraamik Merike Christensensenile, maalikunstnik Aapo Pukkile."
Liivi Ermase maalinäitus on Saue vallamaja akendel (Kütise 8) üleval maist juuni lõpuni.
 

 

 

 

 

 

 

Saue vald aastal 2020

10 aastaga on palju muutunud ja silm kõike ei mäletagi, mis oli ja kuidas oli.
 
Jäädvustamaks Saue valda, tegi esimese suurema aerofotode näituse fotod 2010 suvel fotograaf Aarne Maasik.
 
Aeropiltide tarvis pidi siis rentima lennuki ja tegema fotosid, et maastik ja eluolu oleks hoomatav.
 
10 aastat hiljem on ka see muutunud. Tänapäeval ei pea enam lennukiga taevasse tõusma, vaid saab kasutada drooni ning möödunud aasta varasuvel jäädvustas Erik Riikoja võimalikult sarnased kohad just drooniga.
 
Näitus „Saue vald aastal 2020" annab võimaluse vaadata ajas tagasi ja kõrvutada seda hetkeseisuga, mil pildid said tehtud. Kindlasti on tänaseks juba taas maastik muutunud ja kinnisvara juurde ehitatud. Fotodelt on selgelt näha, kuidas piirkond areneb. Juurde sai pildistatud ka ühinenud valla teised piirkonnad, nagu Riisipere, Saue linn, Turba jne.
 
Järgmine fotonäitus, sarnaselt eelmisele kahele, on plaanis 10 aasta pärast, aastal 2030 ja eesmärk ikka sama - saada pildile täpselt need samad kohad.