Näitused Saue vallas

Näitus "Roheline LEADER" Riisipere kultuurimajas

Riisipere kultuurimaja suurde saali on jõudnud uus näitus "Roheline LEADER". Näitus on meie juures 18.-31. oktoober ja külastajatele avatud kultuurimaja tööaegadel.
 
Näituse koostas Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond (maaeluvõrgustik) koostöös LEADER tegevusgruppidega.
 
Näituse "Roheline LEADER" eesmärk on igast LEADER kohaliku tegevusgrupi piirkonnast esile tõsta LEADER-meetme toetuse abil ellu viidud tegevus, mis on keskkonna- või kliimasõbralik. Tuues fookusesse "rohelist" mõttelaadi, säästvat suhtumist keskkonda ja jätkusuutlikku majandamist.
 
Näitus koosneb 14 roll-up bännerist, kust leiab 26 värvika pildimaterjaliga "rohelist" projekti ning ülevaateid Eesti LEADERist ja tegevusgruppidest.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Saue vallamaja fuajees on 31. oktoobrini avatud Rein Kasela jalgrattakohtuniku tööst inspireeritud filateelia näitus

Paljud lapsed korjavad marke. Rein Kasela kogumiskirg algas samamoodi varakult. Ta ema rääkis, et nii kuueaastaselt olnud tal nöör ümber keha, kus siis rippusid kõiksugused mutrid, mida oli leidnud.
 
Marke hakkas ta koguma 14-aastaselt, kui Tallinnas tehnikumis õppis. Siis laius praeguse bussijaama asemel vanakraami turg, kus müüdi põnevaid Prantsusmaa kolooniate ületrükiga marke.
 
Järgmine ettevõtmine selles vallas toimus 1980. aasta Moskva OM ajal. Rein oli siis kohtunik jalgrattavõistlustel Moskvas. Tol ajal lasti välja hulgaliselt temaatilisi ümbrikke tembeldatud margiga kõigi spordialade kohta.
 
Edasi õnnestus tal koguda mitmetelt MM võistlustelt materjale (vaata paneel 3).
 
Itaalias sai Kasela tuttavaks kohunikuga, kel nimeks Penatti. Temalt sai ta õpetust ja ka erinevate võistluste eriümbrike eksemplare.
 
1992. aastal oli Rein taaskord kohtunik Giro d' Italial. Penatti oli märkinud, et tol korral oli väljas täiskomplekt: kõik etapid, kus eritempel ja ümbrikul finishilinna pilt.
 
Kaselal õnnestus ümbrikule hankida ka iga etapi võitja autogramm. On kaheldav, et sellist komplekti kellelgi peale Penatti ja Kasela olemas on (vaata paneel 1).
 
Paneel 4 esitleb erinevate Giro d' Italia aastate materjale. 2000. aastal käis Kasela Roomas, Vatikanis, paavsti vastuvõtul.
 
Paneel 5 esitleb erinevaid võistlusi Itaalias, ka üht Eestis ja lisaks Monacot iseloomustavaid materjale.
 
Kogu info on olemas ka Rein Kasela jalgratta spordiga seotud aegadest kirjutatud raamatus „Rattaga Paatnalt Pariisi", mida on võimalik ka kohapeal sirvida.
 

Virág Dóczi maalinäitus „Isikueetika" Riisipere raamatukogus

Riisipere raamatukogus on oktoobri lõpuni üleval Ungari Kultuuri Instituudi vahendusel Virág Dóczi maalinäitus „Isikueetika".
 
Abstraktsete muinasjutuliste kunstiteoste eesmärk on viia vaataja teadlikult tagasi unistuste maailma, täis erinevaid kujutluspilte ja saladuslikkust.
 
Maalidel peegelduvad mitmesugused hingeseisundid, kujutlusvõimele lisab hoogu eri tehnikate kasutamine.
 

 

 

Elmar Kitse seinamaali restaureerimise tausta avav näitus Riisipere kultuurimaja kammersaalis

Riisipere kultuurimaja kammersaalis on 10. septembrist kuni 31. oktoobrini Elmar Kitse seinamaali restaureerimise tausta avav näitus.
 
Riisipere kultuurimaja kammersaali seina ehib Elmar Kitse 1971. aastal maalitud seinamaal
„Lõikuspidu".
 
Näitus räägib seinamaali restaureerimise loo.
 

Näitus „Kangelased" Laagri kultuurimajas 

Septembris-oktoobris on Laagri kultuurimajas vaatamiseks üks kiiksuga fotoprojekt. Näitus „Kangelased" portreteerib Saue valla eakaid stiliseerituna erinevateks filmikangelasteks. 
 
Näituselt leiab nii Sherlock Holmesi kui detektiiv Vera, Batmani Kassnaisest rääkimata.
 
Osalejaid oli Laagrist ja Saue linnast, aga ka Turbast ja Vansist. Vanusevahemik ulatus 60-st 84 aastani. Kolm meest ja seitse naist.
 
Fotograaf Erik Riikoja, stilisti Tiina Kukk.