Näitused Saue vallas

Helje Eelma digigraafika näitus "Kulgemisi"

Saue vallamaja akendel on 11.-31. jaanuarini võimalik tutvuda Helje Eelma põneva digigraafika näitusega „Kulgemisi".
 
"Kulgemisi" hõlmab kümmet mälestuskildu maailma kümnest põnevast paigast, mida autoril on olnud võimalus aastate jooksul külastada.
 
Digigraafikas pildid säilitavad eneses kontsentreeritud kujul kogetud elamusi sellistest riikidest nagu Peruu, Guatemala, Argentiina, Namiibia, Madagaskar, Myanmar, Sri-Lanka, Hiina, Omaan ja Malta. Viimati külastatud eksootiline Indoneesia alles ootab mälestuseks jäädvustumist.
 
Pildid on valminud reisifotode ning arvutisse skaneeritud joonistuste digitaalsel töötlemisel ning nende omavahelisel kombineerimisel.
 

Maret Kongi monumentaalehted Laagri kultuurikeskuses

Laagri kultuurikeskuses on alates 23. jaanuarist  eksponeeritud fotod grimmikunstnik Maret Kongi monumentaalehetest Rakvere Teatri näitlejate ja mõne teise Rakvere inimese esitluses. Näitus jääb avatuks kaheks kuuks.

Näitused Riisipere raamatukogus

Riisipere raamatukogus on avatud Tiina Azojani fotonäitus "Panus minu tervisesse".
 
Näitusel on fotod samanimelisest raamatust, kus inimesed räägivad erinevatest liikumisharjumustest ja spordialadest, millega ja miks nad tegelevad.
 
Näitus jääb avatuks jaanuari lõpuni.
 
 
Tiina Kaljuste Kaasaegse Keraamika Keskuse kaunist loomingut on võimalik nautida jaanuaris-veebruaris Riisipere raamatukogu fuajees ka ajal, kui raamatukogu avatud polegi.
 
 
Jaanuaris-veebruaris saab Riisipere raamatukogus imetleda ja endale ka soetada Helje Eelma imekauneid autoritiraažis valmistatud taimemotiividega kalendreid.
 
Taimejoonistused ehk taimeillustratsioonid on üks vahetumaid viise taimemaailma vahendamiseks, kuna need pakuvad ühtaegu ni kunstilist elamust kui väga täpset infot taimede välimuse, ülesehituse ja arengufaaside kohta. 
 
Fotograafia-eelsel ajal oligi joonistus ainsaks viivide taimede välimuse edasiandmiseks, säilitamiseks ja jagamiseks ning teaduse ajaloos on olnud sellel suur roll.
 
Kunstnikud, kes botaanilise illustratsiooniga tegelevad , on enamasti ise suured taimehuvilised, kuid oma töös pöörduvad sagedasti ka botaanikute poole.
 
Need joonistused on kunstnik Helje Eelmal valminud samuti selliselt, et töö käigus on botaanikud vaadanud detaile üle ja vajadusel on joonistusi korrigeeritud.
 
Kalendrid on valminud Tallinna Botaanikaaia ja Kammerdisaini kaubamärgi HerbArt koostöös. Piltideks disainer Helje Eelma akvarellillustratsioonid, millest osa valminud Tallinna Botaanikaaia tellimusel, osa raamatute "Eesti ravimtaimed" illustratsioonideks ja osa autori enda huvist ning akvarellimislustist. Tekstid taimede juurde kirjutas botaanik Urmas Laansoo.
 
Taime pildi paigutus lehel võimaldab raamida pildi koos selle juurde kuuluva tekstiga. Paspartuu ava mõõt peaks olema 410 x 370 mm ja välimised mõõdud sõltuvad Teie poolt valitud raamist.