Ukraina heaks

Lehele „Ukraina heaks" on koondatud Ukraina sündmustega seotud info. Vallapoolne kontakt Ukrainast saabunud sõjapõgenikule on piirkonna koordinaator Maire Kessel, telefon + 372 5300 3882.

Infomaterjal ukraina keeles

Kohanemisprogramm

Ajutise kaitse saanud Ukraina sõjapõgenikele on kohanemisprogrammi läbimine kohustuslik. Kohanemisprogramm Settle in Estonia on Eesti riigi poolt pakutav tasuta õppeprogramm, mis aitab Eestisse saabunud uussisserändajatel siin kergemini sisse elada ja kohaneda.
Kutse programmis osalemiseks saadab Politsei- ja Piirivalveamet. Kohustusliku kohanemisprogrammi koolitus kestab ühe päeva, eesti keele õpe 3-5 kuud.. Loe edasi »

Ukraina pensionieas sõjapõgenikel on võimalus lasta oma Ukraina pension maksta välja Eestis

Vanaduspensioniealistel Ukraina sõjapõgenikel on võimalik taotleda oma pensioni väljamaksmist ka Eestis. Juba praegu makstakse Ukraina sõjapõgenikele toetust, et katta nende Ukraina pensioni ja Eesti rahvapensioni vahet, mis on 275 eurot. Varem Ukraina sularahas välja makstud pensioni kätte saamiseks Eestis tuleks Ukraina pensionäridel teha avaldus Sotsiaalkindlustusametile. Loe edasi »

Majutuspakkumised Ukraina põgenikele

Kinnisvaraportaal Kinnisvara24 on alustanud veebilehele https://kinnisvara24.delfi.ee/ukraini Ukraina sõjapõgenikele majutuspakkumiste kokku koondamist. Pakkumisi on üle Eesti. Paljud neist tasuta ja osade majutustega käib kaasas ka tööpakkumine kohapeal.

Eesti Töötukassa aitab leida tööd Ukraina sõjapõgenikele

Tasuta sõidu õigus Ukraina sõjapõgenikele

Meie valda jõudnud Ukraina sõjapõgenikel on võimalik endale Saue vallamajast ja halduskeskustest saada eriõigustega ühistranspordikaart, mis annab neile tasuta sõidu õiguse Elroni rongides ning linna- ja avalike maakonnaliinide bussides üle Eesti. Loe edasi »

Ajutine kaitse Ukraina kodanikele ja nende pereliikmetele: miks ja kuidas?

9. märtsist saavad sõja eest Eestisse tulnud Ukraina kodanikud ja nende pereliikmed taotleda ajutist kaitset. Ajutist kaitset saab taotleda PPA kuues teenindussaalis kohapeal: Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Rakveres, Pärnus. Loe edasi »

Tervishoiuteenuste osutamine Ukraina sõjapõgenikele Eestis

Terviseameti kodulehel on leitav koondinfo Ukraina sõjapõgenikele tervishoiuteenuste osutamisest Eestis ukraina, vene ja eesti keeles. Info täieneb jooksvalt. Loe edasi »

Kuidas ma saan Ukrainat ja ukrainlasi toetada?

Kriis.ee lehelt leiad üleriigilised võimalused, kuidas saad Ukrainat toetada nii rahaliselt, annetustega kui muud vajalikku abi pakkudes. Info täieneb pidevalt! Loe edasi »

Meie kogukond toetab

  • Kristel Kuusk algatas kasutatud, aga tervete pehmete mänguasjade kogumise Ukraina lastele. Mõte osutus nii toredaks, et selle korjasid üles Niine 2 vabatahtlikud Tallinnas ja jätkavad kampaaniat. Loe edasi »
  • Hüüru Vabatahtliku Päästekomando juht Mati Leivategija on legendaarse päästemasinaga Koljat Ukraina poole teel. Mati tuleb tagasi, kuid Koljat jääb komando annetusena Ukrainasse elusid päästma.
  • Saue Discgolfi klubi liikmed annetavad kahe heategevusliku mängu osalustasud Ukraina heaks. Esimese mänguga 6. märtsil koguti 549 eurot, mis lisatakse järgmise nädala osalustasudele ja annetatakse liikmete poolt hääletusel valitud organisatsioonile. 
  • Jonel Põllu eestvõtmisel sai 5. märtsi õhtul kella 21-ni viia Laagri Tennisekeskusesse meditsiinitarbeid: haavatampoonid, plaastrid, valuvaigistid, desovahendid ja vinüülkindad, mis 6. märtsi hommikul bussiga Ukraina suunas teele pandi. Buss läks Ukraina piirile vastu lastele. Loe edasi »
  • MTÜ Maidla Külaselts korraldas Maidla ja Pärinurme külades esemete kogumiskampaania Ukraina toetuseks. Annetatu on Eesti Punasele Ristile üle antud.
  • Annetuspunkt Riisipere kultuurimajas
  • Kristel Kuusk kogus koos Veski Marketiga Eesti Punasele Ristile Ukraina toetuseks vajalikke esemeid, mis on tänaseks üle antud, samuti ka annetatud toit Toidupangale.
  • Saue linna asumiselts kogus Eesti Punase Risti üleskutsel Ukraina abistamiseks hügieenivahendeid, voodipesu, rätikuid, tekke ja patju ning on need juba Punasele Ristile üle andnud. Hetkel on kogumises paus.

Ukraina heaks

Saue Vallavolikogu ja Saue Vallavalitsus mõistavad hukka Venemaa ja Valgevene agressiooni Euroopa demokraatliku riigi Ukraina vastu. Loe edasi »