Septembrist saab Elroni rongis Saue valla piires ehk teises hinnatsoonis tasuta sõita

Alates 1. septembrist pääseb Saue valla elanik Urda jaamast Valingule ja vastupidi tasuta. Ka Laagri jaamani on sõit tasuta. Tasuta saab olema ka sõit Saue linnas asuvast jaamast Laagri jaama.

Kui sõit viib Saue valla piiridest ehk Elroni II tsoonist kaugemale, maksab sauevallakas alati ühe tsooni võrra vähem (nt sõites kolme tsooni jagu Keilast Tallinnasse tuleb maksta ainult 2 tsooni hinda, sõites aga Pääsküla jaamast (1. tsoon) Paldiskisse (4. tsoon) tuleb maksta 3 tsooni hind. Soodsa sõidu nautimiseks on vajalikud 3 kaarti – ID-kaart, nn roheline Ühiskaart.ja Elroni kaart. Elroni kaart on vajalik, kui sõidetakse 2. tsoonist kaugemale ning soovitakse rongis pileti eest tasuda. NB! Piletit saab osta ainult Elroni kaardile laetud raha arvelt. Rongis sularahas tasuda ei saa!

Soodustusega pileti soetamiseks tuleb klienditeenindajale esitada isikustatud Ühiskaart ja isikut tõendav dokument. Soodsaid (üksik)pileteid saab soetada vaid rongist (NB! Raha peab olema eelnevalt laetud Elroni kaardile, sularaha eest rongis soodsamat piletit osta ei saa!); soodsaid perioodipileteid saab osta elektrooniliselt aadressilt www.pilet.ee. Perioodipileti soetamisel tuleb valida Saue valla elanikule mõeldud piletitoode. Perioodipilet soetatakse Ühiskaardile (nn roheline kaart). Soovitav on eelnevalt Ühiskaart uuesti isikustada. Soodustus laieneb ainult Elroni perioodipiletitele. Rongi ja bussi ühisele piletitootele soodustus ei laiene.

Milleks selline soodustus loodi?

Saue vald on Tallinnaga piirnevate valdade seas unikaalne selle poolest, et valla kõige tihedamalt asustatud piirkondi läbib elektriraudtee, mis omab olulist rolli meie elanikele transpordivõimaluste pakkumisel. Vähendamaks CO2 õhkupaiskamist, autostumist ning tõhustamaks võitlust globaalse soojenemisega on võimalus anda omapoolne panus, eelistades rongi autole. Sellega tagatakse valla kõikidest rongijaamadest tasuta sõit ka võimaliku tulevase suurvalla keskusesse Saue linna.

Saue Vallavalitsus pidas volikogult saadud volituste alusel Elroniga õnnestunult läbirääkimisi ning 26. juuni istungil võttis volikogu vastu rongisõidul soodustuse saamise korra. Tõsi, soodustus on esialgu tagatud kuni 2016. aasta veebruarikuu lõpuni – sellel perioodil soovitakse näha, kui populaarseks soodne rongisõit osutub.

Saue Vallavalitsus loodab, et pärast 1. septembrit valib üha rohkem sauevallakaid ummikus närveerimise asemel mugava ja moodsa Elroni rongi ning reisib keskkonnasõbralikult.

Korduma kippuvad küsimused sauevallaka soodustuste kohta Elroni rongides