Eriolukorra juhi korraldus kaubandusettevõtetes liikumisvabaduse piirangu kehtestamise kohta

Vabariigi Valitsus kehtestas COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse ülikiire leviku tõttu Eestis piirangud kaubanduskeskustes, sest viiruse leviku risk on neis väga kõrge.

Korralduse eesmärk on piirata rahvarohketes kohtades isikute koosviibimist, kuna see on viiruse levikuks soodne pinnas.

Korralduses toodud piirangud ei kehti toidukauplustele, apteekidele, kauplustele, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel, pangakontoritele, telekommunikatsiooniteenuste osutajatele, pakiautomaatidele, söögikohtadele, kui neis toimub üksnes toidu kaasamüük.

Kuid eelduseks on, et iga avatud poe või teenuseosutaja sisse- ja väljapääsu juures peavad olema desinfitseerimisvahendid klientidele.

Samuti peavad kaubanduspindade valdajad tagama kohapealse kontrolli, kaasates turvaettevõtte või kasutades muud asjakohast meedet, et inimesed liiguks ringi üksi või kahekesi, hoides teistega vähemalt kahemeetrist distantsi

Kui kaubanduskeskuses on eraldi sissepääsuga kauplus ja seal on tagatud korralduses toodud meetmete rakendamine, võib see jääda külastajatele avatuks.

Eriolukorra meetme nõuetekohaselt täitmata jätmisel võib rakenda sunniraha, mille suurus on 2000 eurot.