Liikluskorralduslikud ja ühistranspordi muudatused 3. augustil seoses triatloniga IRONMAN TALLINN

3. augustil 2019 toimub teist korda Eestis täispikk triatlon IRONMAN TALLINN.

Väljaspool Tallinna on 3. augustil ajavahemikul 7:00 – 17:30 rattadistantsiga seoses liikluseks suletud järgmised teed: Hüüru – Kiia – Vääna – Viti – Vääna-Jõesuu – Keila-Joa – Vääna – Kiia – Hüüru – Harku – Instituudi tee Laagrini – Tallinna väike ringtee Laagrist Sakuni.

Rannamõisa teel sõitvad bussiliinid 108, 111A, 124, 127, 127A ja 128

Teedel Vääna-Vitist Keila-Joani ja Väänani toimub ratturite võistlus, mille tõttu Kloogaranna maanteel sõitvad bussid lõpetavad oma marsruudi Vääna-Vitis. Edasi viivad reisijaid asendusbussid, mis sõidavad võistlusrajal ratturitega sama kiirusega, Keila-Joalt edasi Laulasmaale ja Kloogaranda viivad pilvebussid.

• Bussiliinid 108 ja 124 lõpetavad oma marsruudi Vääna-Vitis, edasi saab sõita asendusbussiga. Tallinna poole bussid väljuvad Vääna-Vitist oma sõiduplaani järgi.
  • Bussiliinidelt 127, 127A ja 128 toimub ümberistumine Vääna-Vitis asendusbussidele, mis viivad reisijaid Keila-Joale. Sealt edasi toimub ümberistumine pilvebussile, et sõita Laulasmaale ja Kloogaranda. Pilvebuss ootab Keila-Joa mõisa peatusel. Tallinna poole bussid väljuvad Kloogarannast ja Vääna-Vitist sõiduplaani järgi.
  • Bussiliin 127, mis sõidab marsruudil Tallinn - Tabasalu - Sõrve - Vääna - Keila-Joa – Kloogaranna sõidab suletud teede tõttu samal marsruudil mis 127A.
  • Bussiliin 111A sõidab marsruudil Tallinn – Tabasalu – Vatsla ning tagasi Vatsla – Tabasalu – Tallinn. Harku piirkond jääb teenindamata.
  • Bussiliin 124 sõidab marsruudil Mustamäe – Haabersti – Tabasalu – Vääna-Viti. Harkujärve piirkond jääb teenindamata.

Paldiski maanteel sõitvad bussiliinid 112, 118, 145 ja 146

Alates Haabersti ringristmikust kuni Kiia-Paldiski mnt ristini ning Kiia – Vääna teed on suletud.

• Bussiliinid 145 ja 146 sõidavad mööda Pärnu maanteed Keilani ja sealt edasi oma marsruudil. Bussipeatused kogu marsruudil Tallinnast Keilani jäävad teenindamata. Marsruudile lisanduvad Vääna-Pääsküla ja Urda peatused.
    • NB! Liin 145 Paldiski – Keila – Tallinn väljumisega 6:35 on samuti ümber suunatud Pärnu maanteele
  • Bussiliin 112 jääb teenindamata. Laagrisse sõitmiseks saab kasutada liine 145 ja 146 ning peatusi Vana-Pääsküla või Urda.
  • Bussiliin 118 jääb teenindamata. Väänasse sõitmiseks saab kasutada Rannamõisa teel sõitvaid busse ning ümber istuda Vääna-Vitis asendusbussile.

Juhime tähelepanu, et 3. augustil võivad esineda hilinemised lääne suuna liinidel ja seoses võistlusega ettenähtamatud asjaolud.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus ja IRONMAN Tallinna korraldajad vabandavad liiklusmuudatustest tingitud võimalike ebamugavuste pärast ning loodavad linnaelanike mõistvale suhtumisele ja võistlejaid toetavale kaasaelamisele!

Ürituse ajal saab liikluskorraldust puudutavat teavet infotelefonilt numbril 53001707.

Üldine liikluskorralduse muudatus: trismile.ee/liiklus

eu.ironman.com/tallinn

Bussidessse paigaldatakse liiklusteavitused triatloni kaardiga, suletud ala bussipeatustesse paigaldatakse infotahvlid.