« Tagasi

Avatud koolisööklad 30.09 - 4.10. Tule lõunale!

Sel nädalal avab Eesti suurim koolitoitlustaja Daily ligi 50 koolisöökla uksed ning kutsub lapsevanemaid ja teisi huvilisi koolilõunat maitsma.
 
Avatud koolisööklate nädal toimub 30. septembrist – 4. oktoobrini Daily koolisööklates üle Eesti. Oodatud on Daily toitlustavates koolides õppivate laste vanemad ja kõik teised huvilised, kes soovivad soodsalt lõunat nautida.
 
Endale lähima koolisöökla leiad siit, info tasumise ja söögiaegade kohta kooli kodulehelt.
Saue vallas on kõigile huvilistele avatud Kernu, Laagri, Nissi, Ruila, Saue, Turba ja Ääsmäe kooli söökla.
Daily kaubamärgi all koolitoitlustust pakkuva Baltic Restaurants Estonia AS-i müügi- ja turundusjuhi Tiiu Endriksoni sõnul on ettevõtte soov anda lastevanematele võimalus näha ja maitsta toiduvalikut, mida igapäevaselt koolisööklates pakutakse.
 
„Kui laps räägib kodus, et koolitoit ei ole maitsev ega täida kõhtu või usutakse endiselt legende ebatervislikust koolitoidust, tasub kindlasti sööma tulla. Koolitoit on tänapäeval väga tervislik, mitmekülgne ja ka maitsev. Ühelt poolt on kehtestatud riiklikud nõuded, mis dikteerivad lastele pakutava toidu energia- ja toitainesisalduse ning toitlustamise korra. Neile lisaks oleme iseendale kehtestanud kõrged menüüstandardid ning vanematelt ja lastelt saadud tagasiside on see, mis aitab lõunamenüüd pidevalt veelgi täiustada," ütleb Endrikson.
 
Nii ei leia näiteks Daily koolisööklates pakutavast toidust maitsetugevdajaid sisaldavaid maitseaineid ega ka puljongi-, supi- või kastmekontsentraatidega valmistatud sööke. Poolfabrikaattoodetest valmistatud toitude asemel pakutakse lastele värskest lihast ja kalast valmistatud suppe, praade ja pajaroogi. Samuti eelistatakse tooraine valikul just kodumaist kraami ja kartul nii toidu koostises kui lisandina on eranditult juba mitmendat aastat sulfideerimata. 
 
Avatud koolisööklate nädalal ei pakuta erimenüüd, vaid kõik huvilised saavad kehtestatud päevaraha eest maitsta täpselt samasugust toitu, mida söövad igapäevaselt koolilapsed.