Haigekassal puuduvad tuhandete inimeste pangakonto andmed

Haigekassa alustas aprilli lõpus eriolukorra algusest ootel olnud haiguslehtede hüvitamist. Maksmise käigus on ilmnenud, et haigekassal puuduvad tuhandete inimeste õiged pangakonto andmed.

Haigekassa juhatuse liikme Pille Banhardi sõnul tehakse töövõimetushüvitise ülekanne sellele pangakontole, mis on haigekassale edastatud. „Kuna paljud inimesed ei ole oma kontot haigekassale esitanud või seda riigiportaalis uuendanud, ei saa haigekassa hüvitise raha üle kanda. Seetõttu palume tungivalt riigiportaalis pangakonto andmete õigsust ja olemasolu kontrollida," rääkis Banhard.

Haigekassal on 2017. aastast alates puudulikud enam kui 6000 inimese pangakonto andmed, mille tõttu ei ole neile hüvitisi saadud välja maksta. Rahalised hüvitise saamise õigus aegub kolme aasta jooksul ja kui selle aja jooksul ei ole inimene andmeid haigekassale edastanud või neid ise riigiportaalis uuendanud, kaob tal õigus ootel olnud rahale.

Haigekassa klienditeenindus on igal aastal aktiivselt murega tegelnud, saatnud inimestele võimalusel e-kirju, paberkirju ja proovinud helistada, et õiged kontoandmed kätte saada.

Perioodil 27. aprill – 3. mai esitas esmakordselt oma pangakonto andmed haigekassale 478 inimest. Valede või pangast tagasi tulnud hüvitise puhul esitas haigekassale uue pangakonto andmed 170 inimest.

Tänane olukord on tekkinud põhjusel, et koroonaviirusest tingitud eriolukorras on haiguslehe võtnud paljud, kes seda varem või ammu ei ole teinud või kes varem on võtnud lühikesi ehk alla 9 päevaseid lehti. Tavaolukorras haigekassa lühikeste haiguslehtede eest ei maksnud ja seetõttu on paljudel inimestel hüvitise saamiseks vajalikud kontoandmed uuendamata või puudu.

Lisaks kontoandmetele palub haigekassa riigiportaalis üle kontrollida ja vajadusel uuendada oma telefoninumber ja e-posti aadress.

Arvelduskonto andmeid saab mugavalt lisada ja muuta riigiportaalis teenuses „Minu arvelduskonto ja andmed haigekassas". Teine variant on haigekassale saata digitaalselt allkirjastatud kontomuutmise avaldus aadressile info@haigekassa.ee. Posti teel palub haigekaasa avalduse saata aadressile Lastekodu 48, Tallinn 10144.