Kas teadsid, et suurjäätmeid saab ära anda tasuta?

Suurjäätmed on jäätmed, mida kaalu või mahu tõttu ei ole võimalik paigutada mahutisse, nagu mööbliesemed (toolid, lauad, kapid), vaibad, madratsid, kardinapuud, sünteetilised jõulukuused jms.

Suurjäätmetena ei käsitleta ehitusjäätmeid (kraanikausid, WC-potid, aknaraamid), suuremõõtmelisi probleemtooteid, nagu autoromud ja nende osad (sh rehvid) ning elektri- ja elektroonikaseadmed või nende osad (sh pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid jne) ning muid tootjavastutusega hõlmatud jäätmeid.

Saue vallas on võimalik suurjäätmetest vabanemiseks esitada sellekohane tellimus Ragn-Sellsile.

Tellimust tehes tuleb kirjutada jäätmete ligikaudne kogus ja loend (diivan, kapp, tugitool vmt). Soovi korral võib esemetest kaasa lisada ka foto.

Kui tellimus on esitatud, annab Ragn-Sells teada täpse kuupäeva, millal jäätmetele järgi tullakse.

Kõige kiirem ja lihtsam viis tellimuse esitamiseks on kasutada Ragn-Sellsi iseteenindust (www.ragnsells.ee/iseteenindus), kuhu saab hõlpsasti sisse logida nii arvuti kui ka mobiili kaudu. Samuti on tellimust võimalik esitada e-maili tellimus@ragnsells.ee või telefoni +372 606 0439 teel.

Suurjäätmete vedu Saue vallas on tasuta, sestap palun ära viska oma vana diivanit või madratsit lõkkesse või metsa alla, samuti ära tee seda elektroonikaseadmetega, kuna kõikidest nendest jäätmeliikidest saad sa tasuta vabaneda.

Elektroonikajäätmeid võetakse tasuta vastu Pääsküla jäätmejaamas ning Saue linna, Ääsmäe ja Riisipere jäätmete kogumispunktis, mille kontaktid ja lahtiolekuajad leiate sauevald.ee/jaatmejaamad-ja-punktid, samuti valla korraldatud kevadisel ja sügisesel jäätmekogumisringil. Suurjäätmete äravedu on telefonikõne kaugusel.

Jäätmete kõrvaldamine põletamise näol ja nende ladestamine väljaspool jäätmekäitluskohta on keelatud tegevus ning karistatav kuni 1200 euroga. Sama teo eest, kui selle on toime pannud juriidiline isik, karistatakse rahatrahviga kuni 3200 eurot.
Hoiame oma kodukoha puhtana!