Koroonapiiragute leevenemine meie vallas

Koroonapiirangud leevenevad pikkamisi. Kultuurimajad, raamatukogud, noortekeskused, spordi- ja jõusaalid ning ujulad paotavad uksi, staadionidel algavad treeningud. Kultuuritööjuht Kaija Velmet koostas ülevaate, kuidas leevenevad piirangud meie vallas, millal milline maja uksed avab, kellele ja millistel tingimustel.

KULTUURIMAJAD

Kõikides kultuurimajades tuleb kanda maski ja järgida 2+2 nõuet.

RAAMATUKOGUD
  • Jätkuvalt on võimalik kõikides Saue valla raamatukogudes laenutada teavikud kontaktivabalt.
  • Alates 3. maist on võimalik ka kohapeal teavikuid laenutada ja tagastada. Kehtima jääb ruumi täituvuse nõudena kõikide siseruumide puhul kuni 25% ja 2+2 nõue, samuti maski kasutamise nõue.
  • Saue linna raamatukogu kolimise tõttu praegu teavikuid laenutada ei ole võimalik, loodetavasti taastub teenus maikuu lõpu poole.

NOORTEKESKUSED JA NOORTETOAD
  • Ääsmäe noortekeskus on avatud alates 3. maist kell 11-17 bussi ootavatele lastele.
  • Saue noortekeskus ja selle allüksused Laagris, Turbas, Riisiperes ja Haibas töötavad alates 26. aprillist noortega selliselt, et kell 15-17 on õuetegevused ning kell 17-19 veebinoortekas.

3. maist
  • Laagri ujula on avatud tavapärastel aegadel. Saue ujulas on ventilatsiooniseadmete remont, ujula avatakse 17. mail.
  • Saue spordihoone jõusaal on avatud, korraga tohib ruumis viibida kuni 20 inimest. Kui selgub, et tipptundidel on kasutajaid lubatust rohkem, kehtestatakse eelregistreerimise nõue.
  • Via Fitnessi jõusaal Laagris on avatud.
  • Riisipere kultuurimaja jõusaali saab kasutada eelregistreerimisega (nissi@sauekultuur.ee või tel 5333 9217). Jõusaalis tohib korraga viibida kuni neli treenijat, riietusruumis kuni kaks.
  • Laagri tennisekeskus on avatud tavapärastel aegadel. Tennisekeskuses on neli ruumikat riietusruumi kokku rohkem kui 140 kohaga, see aitab tagada reeglitest kinnipidamise.
  • Saue, Ruila ja Haiba rahvamaja spordihoones toimuvad alates 3. maist 1+1 individuaaltreeninguid (k.a paarismängu alad tennis, lauatennis ja sulgpall).
  • Kuuse spordihall Laagris on 3. maist avatud sulgpalliharrastajatele vastavalt nõudlusele.
  • Saue gümnaasiumi spordisaal (võimla) jääb esialgsetel andmetel suletuks (kuna tennis 1+1 süsteemis treeninguid läbi viia ei soovinud).