Kotka Lasteaed

Laagri aleviku ja Alliku küla kiire areng ning rahvastikukasv on tinginud piirkonnas vajaduse üha rohkemate lasteaiakohtade järele. Planeeritav Kotka Lasteaed Alliku külas on majana siinkandis juba kuues: Laagris ning aleviku lähiümbruses tegutsevad Laagri, Tuleviku, Nõlvaku ja Veskitammi lasteaed ning Veskitammi lasteaia Möldre maja.

Uude, 3- kuni 6-aastastele lastele mõeldud lasteaeda Kotka ja Kraavi tee ristmikul tuleb 6+2 rühma.

Kahekordse hoone mõlemal korrusel on kolm tavarühma. Esimesele korrusele on planeeritud kaks rühma erivajadustega lastele lisaks, sest viimastel aastatel on nende hulk kasvanud.

Üldjuhul lähevad erivajadusega lapsed tavarühma, kuid see nõuab ümberkorraldusi. Kotka Lasteaeda on planeeritud kohe kaks rühma kuni kaheksale lapsele, kus saab hariduslike erivajadustega lastele rohkem tähelepanu pakkuda ja nende vajadustega arvestada.

Uue lasteaia ehituse maksumuseks kujuneb ligikaudu 2 miljonit eurot. Vallavalitsus taotles hoone ehituseks välisrahastust meetmest „Kohaliku omavalitsuse üksuste liginullenergiahoonete ehitamine". Taotlus on esitatud, otsust rahastamise kohta on oodata 2021. aasta suvekuudel.

Sõltumata välisrahastusest, on lasteaia ehitusega plaanis alustada 2021. aasta sügisel. Eelarves on esimeste etappide ehituseks vahendid olemas.

Kotka Lasteaia eelprojekti autor on arhitektuuribüroo DAS Arhitektid OÜ. Hoone suletud netopind on 1676,8 m².

Pärast põhiprojekti valmimist korraldatakse 2021. aasta suve alguses riigihange lasteaia ehitaja leidmiseks. Ehitus algab sügisel ja uus lasteaed avab uksed 1. septembril 2022.