Balti jaama remonttööd toovad nädalavahetusel sõiduplaanidesse muudatusi

Kahel eeloleval nädalavahetusel, 17. ja 18. juulil ning 24. ja 25. juulil kehtib ajutine rongide sõiduplaan. Remonttööde tõttu ei saa Ida- ja Edelasuuna rongid Balti jaama kasutada, mistõttu tuleb Tallinna-Liiva ja Tallinna-Ülemiste lõikudel kasutada asendusbussi. Pääsküla suunal saavad rongid kasutada vaid ühte teed.

„Eesti Raudtee teeb Balti jaamas remonttöid ning kahel nädalavahetusel suletakse Ida- ja Edelasuuna rongidele Balti jaama sissesõit. See tähendab, et nii laupäeval kui pühapäeval tuleb Tallinna ja Liiva vahel ning Tallinna-Kitseküla või Tallinna-Ülemiste lõikudel kasutada busse," sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

„Palume tähele panna, et osa Idasuuna ronge sõidavad Ülemisteni ja osa Kitsekülani. Samuti alustavad rongid kas Ülemistelt või Kitsekülast, viimasel juhul tuleb bussiga sõita vaid ühe peatuse jagu. Kitsekülast väljuvad erandkorras kõik rongid linna saabuva suuna platvormi äärest, Ülemistelt maa suunas väljuvad osa ronge tavapärase platvormi äärest, osa aga linna saabuva suuna platvormi äärest. Jälgige palun Ülemiste jaama paigaldatavaid kleebised, kuhu lisame info, millise platvormi äärest konkreetne rong väljub."

Tallinna-Pääsküla lõigul saavad rongid kasutada vaid linnast väljuvat suunda.
„Läänesuuna rongid saavad Tallinna-Pääsküla lõigul sõitmiseks ja peatumiseks kasutada vaid Tallinnast väljuva suuna teed ja platvorme, seega palume sel lõigul reisijatel olla tähelepanelikud ja jälgida perroonil olevaid infosilte. Pääskülast Keila suunal saavad rongid kasutada tavapäraseid teid ja platvorme," selgitas Kongo. „Kuna kasutada saab ainult ühte teed, on rongiliiklus omajagu hõredam. Otserongid on käigus Tallinna ja Paldiski vahel. Et sõita Turba suunas, tuleb ümber istuda Keilas, ning Kloogaranda sõitmiseks tuleb ümber istuda Kloogal. Samas on Kloogaranda päevasel ajal võimalik jõuda pea iga tunni tagant. Loodame, et see on hea võimalus inimestele külastada äsja korda tehtud randa."

Tallinna-Liiva ja Tallinna-Ülemiste asendusbusside peatused on märgistatud Elroni värvides tahvlitega. Peatuste asukohad koos sõiduplaanimuudatuste infoga on leitavad Elroni kodulehelt ja ooteplatvormide infostendidelt.

Muudatused kehtivad vaid 17.-18. juulil ja 24.-25. juulil. Tööpäeviti sõidavad rongid tavapärase sõiduplaani järgi.

Juhime tähelepanu, et asendusbussidega ei ole võimalik jalgrattaid transportida.

Eesti Liinirongid AS on Elron kaubamärgi (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ettevõte, mis pakub kiiret, mugavat, turvalist ja keskkonnasõbralikku ühistransporti elektri- ja diiselrongidega kõigil Eesti rongiliinidel.

Ronnie Kongo, Elroni müügi- ja arendusjuht