Uuele volikogule andis hääle 59,5 protsenti valijatest

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel oli meie valla valimisnimekirjas 18 256 valijat, kellest hääletamas käis 10 871, mis moodustas valijate üldarvust 59,5%. Neist 4460 hääletas paberkandjal valimisjaoskonnas ja 6411 andis hääle elektroonselt. 23 sedelit tunnistati kehtetuks.

Saue vallavolikogu 27 mandaadile kandideeris 132 inimest, ümardatult 5 inimest kohale.

Valituks osutunutest 18 on möödunud nelja aasta jooksul rahvale üle valla tuntuks ja tuttavaks saanud - kes vähem, kes rohkem.

9 on uued tulijad. Et nad aga valituks osutusid, siis ju inimesed usaldavad neid ja on kindlad, et nad on just need õiged, keda on vaja volikokku vallaelu üle otsustama.

Valimisliitudest, parteidest ja üksikkandidaatidest kogus valimistel enim hääli Saue valimisliit „Koostöö – Meie vald" (3863), saades 11 mandaati 27-st, ja kandideerijatest selle esinumber, tänane vallavanem Andres Laisk (1012).

Mis saab edasi?
Valla valimiskomisjon plaanib esimese volikogu istungi, millel vastsed volinikud valivad enda seast volikogu esimehe, kokku kutsuda 29. oktoobril. Kas see ka õnnestub, sõltub EKRE vaidlustusest.

EKRE esitas Riigikohtule kaebuse nõudega tühistada Eesti elektroonilise hääletamise tulemus tervikuna. Seega ei saa valimistulemusi välja kuulutada enne Riigikohtu otsust.

19. oktoobril teatas Saue valla valimisliit „Koostöö – Meie vald", et alustas läbirääkimisi seniste koalitsioonipartnerite Eesti Reformierakonna ja ISAMAA Erakonnaga. Läbirääkimiste ajal teiste nimekirjadega paralleelseid konsultatsioone ei peeta.

Otsus läbirääkimiste alustamiseks toetus senisele koostöökogemusele ja ka saadud mandaatide arvule.

Osapoolte järgmine kohtumine toimub 21. oktoobril.