« Tagasi

Sauel toimub 27. novembril V Eesti Verivorsti Pidu

Novembrikuu viimasel laupäeval, 27. novembril, peetakse Sauel Gardeki ja Rimi peoplatsil viiendat korda toimuvat Eesti Verivorsti Pidu. Maitsva rahvapeoga austatakse Eesti verivorstide tootjaid ja tehakse tutvust sel talvehooajal poodides saadaolevate verivorstidega, et rikkaliku valiku puhul oleks poes lihtsam otsustada. Peole on oodatud igaüks, sissepääs on tasuta!
 
Eesti Grilliliidu grillimeistrid võistkondadega Pit Boss ja BBQ Semud süütavad grillid peo avamisel kell 12.00 ja esimese tootja vorstid on maitsmiseks valmis kell 12.30.
 
Peol osaleb kuni kümme Eesti verivorsti tootjat, kokku kuni kolmekümne erineva tootega, mida peolised viie peotunni jooksul maitsta saavad.
 
Lisaks tutvustatakse ja degusteeritakse peol ka teisi talvehooaja toidutooteid: kastmeid, salateid, jooke ja pagaritooteid ehk kõike head ja paremat, mis verivorstide kõrvale talvisel ajal suurepäraselt sobivad.
 
Vorstitegemise raamatu autor, sauelane Ilse Metsamaa viib sealsamas Gardeki stuudios läbi verivorsti valmistamise õpitoa, mis algab kell 12.20.
 
Kell 14.00 selgitatakse Eesti osavaim verivorstitoppija traditsioonilisel võistlusel „Eesti meistrivõistlused verivorsti toppimises 2021".
 
Võidab see, kes kõige kiiremini suudab vorstisoolt kahjustamata toppida pulga ja lehtri abil ühemeetrise verivorsti. Võistlusel osalemiseks saab eelregisteerida aadressil info@grilliliit.ee või kohapeal Gardeki kaupluses.
 
Peo korraldajad tuletavad meelde, et pääs siseruumidesse toimub vastavalt kehtivale korrale.
 
Peo alguses on kohal ka Liipa Talu Jõulumaa päkapikud tantsushowga ja jõuluvana Engelberth, kes kuni kella 13.00-ni võtab vastu laste kingisoovidega kirju.
 
Peoplatsil on avatud Gardeki talverestoran, mis pakub talveteemalisi jooke ja maitsvaid roogasid.
 
Grilliaparaatide tootja Pit Boss ja Eesti Grilliliit tutvustavad päeva jooksul töövõtteid, kuidas grillida verivorsti nii, et see saaks maitsev ja ilus.
 
Eesti Grilliliidu liikmetest ja toiduajakirjanikest koosnev kohtunikkond valib ühe maitsekategooriana päeva jooksul toimuva pimehindamise teel „Aasta Verivorsti 2022".
 
Eesti Verivorsti Peo korraldajad on Eesti Grilliliit, Gardek ja Pit Boss. Korralduspartnerid on Saue Vallavalitsus, Hea Toidu Festival – Grillfest, Eesti Toidumess – Sööma! ja Eesti Toiduainetööstuse Liit.
 
Kohtumiseni 27. novembril Sauel Eesti Verivorsti Peol kell 12.00-17.00. Sissepääs on tasuta.
 
Peo ajakava ja lisainfo: www.verivorst.ee.
 
Auris Rätsep
Eesti Grilliliit
 
Eesti Verivorsti Peol degusteeritakse päeva jooksul kuni 30 erinevat verivorsti
 
Peo verivorstid valmivad grillides: 
 
Sauelane Ilse Metsamaa on üks verivorsti tegemise raamatu autoritest. Fotod: Eesti Grilliliit, Nami-Nami