« Tagasi

24. septembril tähistame Laagris Jaan Teemandi 150. sünniaastapäeva

Päevas on pidulikkust ja kõnesid, lehvitatakse lippe ja saab tutvuda tuttuue raamatuga.
 
Aga sünnipäev, mis sellest, et sünniaastapäev, on ikkagi pidupäev ja ootame sel puhul igas kasvus, kaalus ja vanuses sauevallakaid sünnipäevapeole.
 
Kõige tillemad saavad lasta teha näomaalinguid, kel huvi, saab juhendaja näpunäidete järgi valmistada helkuri.
 
Suuremad saavad kuulata ajastutruud ja väga omanäolist Lavassaare triot ja miks mitte hea muusika saatel paar tantsupoognatki teha – Laagri Leegid tulevad näitavad ette ja kutsuvad kaasa. Sünnipäevatorti saab ka. Ehk siis sünnipäevapidu selle sõna kõige ehedamas tähenduses.
 
24. septembriks valmib sarjas „Eesti riigijuhid 1918–1940/1944" Mari-Leen Tammela raamat „Jaan Teemant. Biograafia". Kui kõik läheb plaanipäraselt, tuleb Rahvusarhiiv raamatuid kohapeale  müüma. 
 
Raamatu esitlus on 24. septembril kell 12.30 Saue Riigigümnaasiumis. 
 
Riigigümnaasiumi 2. korrusele seatakse ekraan ja millelt saab jälgida raamatu esitlust, mis toimub allkorrusel Jaan Teemandi auditooriumis. 
 
Sarjas „Eesti riigijuhid 1918–1940/1944" ilmunud raamatut „Jaan Teemant. Biograafia" tutvustab autor Mari-Leen Tammela, näeb tummfilmi katkendeid suurest riigimehest ja riigigümnaasiumis on väljas näitus Jaan Teemandist.
 
Pärast raamatu esitlust minnakse üheskoos lehvivate lippude järel Teemandi mälestuskivi juurde, kus peetakse veel mõned pidupäevakõned ja siis algab Teemandi pargis suur sünnipäevapidu, kus on midagi igaühele.