« Tagasi

Algasid raadamistööd Turba-Risti raudteetrassil

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) teatab, et Turba-Risti raudteetrassil on alanud raadamistööd, mille käigus eemaldatakse raudteetammi kõrvalt puud ja põõsad. Tööd kestavad tõenäoliselt sügiseni. Kevad-suvisel pesitsusajal töid ei tehta.

Raadamise ajaks paigaldatakse raudteetammile teavitavad sildid ja liiklusmärgid.

Et töid tehes on raudteetrassi piirkonnas tarvis sõita suurte masinatega, palub RMK hoida tööde ajal tehnikast ohutusse kaugusesse. Tööala piirid on juba looduses tähistatud.

Kuni raudtee ehituse alguseni, mis on praegu teadmata, on raudteetamm jätkuvalt kasutuses Terviseteena.

Töid teeb RMK Kliimaministeeriumi tellimisel.

Raadamine on raie, mida tehakse, et võimaldada maa kasutamist muul otstarbel, kui metsa majandamiseks.

Läänemaa Tervisetee on Turba-Haapsalu-Rohuküla raudteetammile rajatud ligi 54 km pikkune tee jalakäijatele ja jalgratturitele. Tee on tähistatud kilomeetripostidega ja iga 100m tagant ka piketikividega. Haapsalu-Rohuküla lõigul mitte kaugel teest külasta Ungru lossi varemeid ja Kiltsi vana lennuvälja, Haapsalu-Risti lõigul Taebla lähistel tutvu Laikmaa ja Koela muuseumide, Lääne-Nigula kirikuga, Paliveres saab külastada looduskaunist Pikajalamäge ja spordikeskuse liikumisradu, Risti kandis Marimetsa rabaga. Tee on kaetud kinni sõidetud kruusakattega, sõit on turvaline ja liiklusest ohustamata.
 
Fotol Läänemaa Tervisetee Turba ja Ellamaa vahelisel lõigul. Foto: Vikipeedia