« Tagasi

Kohvikutepäevadelt leiab oma nii gurmeeusku mekutaja kui tänavatoidu nautija

Saue vald on ses mõttes äge koht, et elu pole siin jalgupidi tardumusse betoneeritud ning iseolemine ja -tegemine rokib sajaga. Eriti ilmekaks näiteks on siinsed kohvikutepäevad.
 
Kohvikutepäeva fenomen on mõne viimase aastaga sirutunud üle Eesti pisimatessegi küladesse. Seitsmendat korda on isikliku sarmiga timmitud hoovikohvikud avatud ka Saue vallas Laagris ning selle kõrval Alliku ja Koidu külas.
 
Igal aastal avavad uskumatult paljud sauevallakad oma õue/kodumaja, kus ei kardeta muru tallamist ega puhvetipidajarolli ning ollakse valmis uudishimulikult katsetama. Kahtlemata timmib see Saue valla kogukonna elusolemise protsenti kõrgemaks.
 
On suupärast gurmeeusku mekutajatele, on lihtsat lihapirukat, aga ka kolm tundi nikerdatud makroonitupse. On valla südames, aga ka sutsuke serva pool. On koduaiaselt mugavaid, on meluselt sahmerdavaid. Süüa saab ja meeleolu...
 
Laupäeval, 3. juulil on hoovikohvikud avatud kell 11-16. Igast kohvikust saab tasuta näppu haarata väikese trükise, kus kõik vajalik info sees: millal ja kust väljuvad kahekordsed tuuribussid, mida kohvikutes erilist pakutakse või kes kus esineb.