Vatsla küla

Vatsla küla asub viie kilomeetri kaugusel Tallinnast.
 
Küla läbiva Vatsla tee algusesse jääb suvilarajoon, kus suvilad on ehitatud ajapikku ümber elumajadeks. Suvilarajoonist vasakule keerava Kodasema tee äärde jääb lisaks endistele suvilatele ka uuselamurajoon. Vatsla tee lõpu pool asub miljööväärtuslik vana Vatsla küla oma talude ja kiviaedadega.
 
Vatsla külas ärihooned puuduvad, põhjaosas on mõned logistikaettevõtted. 
 
Esimesed inimesed tegutsesid sealsetel aladel 14. sajandist. Kuigi küla alad kuuluvad Saue valla alla, oli veel 1935 aastal Vatsla osa Harku vallast.
 
Ligi 50 aastat tagasi läbis küla ka raudtee, mis oli rajatud Paldiski ja Tallinna vahel liiklemiseks. Külas oli puidust jaamahoone, millest enam pole midagi säilinud.
 
Vatsla arengukeskus hõlmab Vatsla küla, tuumiku moodustab ajalooline Vatsla küla, Vatsla aiandusühistute maa-ala ja Kodasema tee ääres asuv (kuigi administratiivselt Hüüru küla territooriumil, kuid sisuliselt Vatslaga kokku kasvanud) Kodasema uuselamupiirkond.
 
Sealsetes suvilapiirkondades on loodud võimalused vee- ja kanalisatsioonivõrkudega liitumiseks, samuti viidud mustkatte alla kõik peamised teed. Sellega on loodud eeldused piirkonna kiireks kasvuks ning linnalähedaseks asumiks muutumiseks.
 
Ajalooline külaosa pakub samas kõike maaelule omast, seda vaid 20 kilomeetrit pealinna südamest.
 

Külas on aktiivne ja kogu piirkonda koondav MTÜ Vatsla Külaselts. Külas toimub igal aastal ilusa jõulukodu valimine ja kaunistatakse küla jõulukuusk. Suvel toimub kohvikutepäev ja aastast 2023 ka rannavõrkpalli turniir Vatsla Volle.

Külaelanikele on Kodasema teel mänguväljak väikestele ja suurtele ning Seikluste teel ka suur külakiik grillimise võimalusega.

 

MTÜ Vatsla Külaselts

Facebookis: Vatsla küla

e-post: info@vatsla.ee, tel 5690 9009

Seltsiga liitumiseks tuleb saata avaldus kontaktandmetega e-posti aadressile.

 
Vatsla külas elab 1. jaanuari 2022 seisuga 423 elanikku, neist mehi 242 ja naisi 181.