« Tagasi

Kolm õpetajat, kolm kontserti

Saue kontserdisügis algas kolme põneva kontserdiga, kus soleerisid Saue muusikakooli õpetajad.
Sageli ei adu meie kooli õpilased, kui ägedate ja professionaalsete tegevmuusikute käe all nad õpetust saavad.
 
Seekord toodi taas koju kätte kontserdid, mis pakkusid avastamisrõõmu kõigile kuulajatele. Esimesel kontserdil kohtusid ammused sõbrad Toivo Unt, Olav Ehala, Lembit Saarsalu ja Toomas Rull. Undi kokku kutsutud jazzansambliga liitusid ooperisolistid Elena Bražnik, Luc Robert ja Priit Volmer.
 
Paljudele on Unt tuntud kui jazzmuusik, kuid ta on ka aastakümneid rahvusooperi Estonia orkestris kontrabassi mänginud. Sellepärast ka huvitav jazzi ja ooperirepertuaari ühendamine.
 
Meeleolukal kontserdil esitati kuulsaid jazzlugusid ning uude vormi valati ka ooperiaariad. Põnev oli jälgida, kuidas laval tekkis sünergia ansambli ja lauljate vahel.
 
Miks mitte panna klassikalist muusikat jazzi võtmesse ja vastupidi. Seaded olid maitsekad ja esitused parima kvaliteediga.
 
Järgmisel kontserdil säras meie trompetiõpetaja Jaak Oserov. Oserovi võib pidada üheks parimaks jazztrompetistiks, kelle vaikne loomus lööb särama just läbi musitseerimise. Kontserdil esines ta koos Ülo Mälgandi, Martin-Eero Kõressaare (kes on meie bassiõpetaja) ja Eno Kollomiga. Kava koosnes Oserovi lemmiklugudest, mida ta kuulajatele ka tutvustas, ja esitusele tuli põnev valik jazziklassikast.
 
Eriliselt mõjus oli Oserovi trompetimäng, mis muutus vastavalt muusikapala iseloomule. Põnev oli kuulata ka teiste ansambliliikmete sooloimprovisatsioone: need olid elavad ja kaasakiskuvad ning kontserdil tekkis tunne nagu aega oleks aastakümneid tagasi keritud ja ma istuks mõnes suitsuses New Orleansi klubis.
 
Kolmandal kontserdil astus üles kooli õpetaja ja pianist Lea Valiulina. Kava oli parajalt keerukas ja nõudlik, pakkudes kuulajale Johann Sebastian Bachi, Ludwig van Beethoveni, Ferenc Liszti ja Sergei Rahmaninovi teoseid.
 
Olen alati imetlenud interpreete, kes julgevad nii noores eas soolokontsertide tegemise ette võtta. Valiulina tutvustas iga lugu ja selgitas publikule, mis esitusele tulevas teoses on erilist või tähelepanuväärset.
 
Kuigi kontserdisaali Estonia klaveri klahvid on veidike väsinud, suutis Valiulina pillist välja võluda lummavat romantikat, aga ka täpset barokki. Kokkuvõtteks tahaksin teha kõikide kolleegide ees suure kummarduse – te olete imelised muusikud!
 
Tulge kuulama ka kontserdisügise lõppkontserti 30. novembril. Siis astuvad lavale Susanna Aleksandra Veldi (vokaal) ja Andre Maaker (kitarr). Algus ikka kell 18.30. Kohtumiseni!
 
Sandra Kalmann
Saue Muusikakooli õpetaja
 
Järgmisel kontserdil säras trompetiõpetaja Jaak Oserov. Kontserdil esines ta koos Ülo Mälgandi, Martin-Eero Kõressaare (kes on meie bassiõpetaja) ja Eno Kollomiga.