« Tagasi

Nissi Trollid viivad lasteaedadesse ehedad kontserdid

Lustlik dirigent ja loomakostüümis solist tutvustavad pisikestele kuulajatele pille ja pakuvad võimalust kogeda, mida tähendab kontserdil käimine. 
 
Tegemist on projektiga, mis sai hoogu Leaderi rahadest ja pakub lasteaialastele võimalust keskenduda elava muusika kuulamisele ja nautida ehedat kontserdielamust lastele tuttavas keskkonnas.
 
Orkester on lasteaedadele mõeldes spetsiaalselt kokku pannud kaks kava.
 
„Loomade tantsupidu" on lustlike tantsulugudega retk muusikamaailma, kus mitmesuguste vahvate helinüanssidega kujutatakse loomade liikumist ja häälitsusi. Kavas on polka, samba, foxtrott, boogie-woogie, valss jpt kaasahaaravad tantsulood.
 
„Lõbusad loomalood" on Tõnis Kõrvitsa poolt põlvkondi ühendavatest lauludest kokku pandud kava populaarsetest lastesaadetest „Entel-Tentel", „Mõmmi aabits" ja „Kõige suurem sõber". Dirigent Tõnu Sal-Saller oli muusikuna tegev juba lugude esmase lindistamise juures ning toob ka 50 aastat hiljem rõõmuga lasteni neesamad igihaljad lood.
 
Mängitud on juba Kernu põhikooli lasteaias, Laitse Kirsiaia lasteaias, Paldiski lasteaias Naerulind ja Vasalemma lasteaias Sajajalgne. Uuel aastal on plaanis veel kontserdid Kloogal, Laulasmaal, Turbas ja Nissis.
 
Jõulude ajal on ka jõulupakkumine!
Jõulud on aeg, mil meeleolu loovad lumi ja muusika. Kui lume peale alati kindel olla ei või, saab muusikaga luua meeleolu kindla peale. Nissi Trollide orkestrit saab esinema tellida esmaspäeva ennelõunaseks ajaks, klassikaliselt jõululood rõõmustavad igas vanuses kuulajaid. Kontserti juhib päkapikk. Kontserdikava pikkus on 30 minutit. Välitingimustes saab kava vajadusel lühendada ka 20 minutini ja anda kontsert mitme setina väiksematele lastegruppidele.
 
Orkestrit saab endale külla kutsuda, kui kirjutada aadressil orkesternt@gmail.com.
 
Eneken Maripuu
 
Kontsert Laitse Kirsiaia lasteaias. Foto: Mari-Liis Simovart