« Tagasi

Võimas tuleskulptuuriga multimeedia vabaõhuetendus Vanamõisas

Vanamõisa Jõulumaa projekt toimub juba üheksandat korda ja kulminatsiooniks saab olema 18. detsembril toimuv Ööjõulumaa.
 
Läbi aastate on jõulumaad külastanud tuhanded lapsed nii Harjumaalt kui ka kaugemalt. Kui varem said grupid külastada Jõulumaad terve nädala või isegi rohkem, siis selle aasta koroonatingimustes saab Jõulumaale külla vaid kahel päeval - 13. ja 14. detsembril. 
 
Kõik ägedamad mõtted on koondunud just Ööjõulumaale 18. detsembril, mil toimub enneolematu vabaõhuetendus, kuhu on oodatud pered isekeskis või sõpruskondadega õhtupimeduses mõnusalt aega veetma.
 
Kell 16.30-18.30 ootab Jõuluvana oma kojas kõiki lapsi.
 
Kell 17.00 on laval sünergiline trio eriliste karakterite, eksootiliste pillide ja visuaalselt kütkestava multimeedia etendusega. Esinevad DonUlvik, Flash ja Sandra Ashilevi. Sandra Ashilevi ja Silver Ulvik on lavalaudu jaganud juba pea kümme aastat. Sandra lavaline karisma ja Silveri ennastunustav trummimäng ei jäta ilmselt kedagi külmaks. Kõike seda vürtsitab Taavi Velleste virtuoosne didgeridoomäng. Etteaste on üles ehitatud efektsele visuaalile, põnevatele instrumentidele, Sandra imelisele häälele ja originaalloomingule.
 
Etenduse kulminatsioon on suur 3D tuleskulptuur koos neoontantsijate ja laserkiirtega. Margus Kontuse ja Ilvar Piiska tuleskuptuur „Puhastus" muudab vaataja silme all mitu korda oma vormi. Sünteetilistest materjalidest kasutatakse vaid süütevedelikku, kõik muu on looduslik ja ei kahjusta keskkonda. Skulptuur kavandatakse algusest peale nii, et kujund ja vorm tekib leekidest – tuli on selle materjaliks. Põlemise käigus tekib sadu vorme, mis mõjutavad nii tavameeli kui alateadvust.
 
Piletiinfo:
  • Piletid tasub osta eelmüügist, sest nii on peredele soodsam.
  • Piletid on eelmüügis 17.11-16.12 veebilehel www.jõulumaa.ee.
  • Pileti saab soetada ka kohapeal, tasumine ainult sularahas.
  • Osalemiseks tuleb vastavalt EV korraldusele esitada sisenemisel COVIDi-tõend koos isikuttõendava dokumendiga.
 
Katrin Krause
korraldaja