« Tagasi

Olukord teedel ja tänavatel on jätkuvalt keeruline

Olukord liikluses on jätkuvalt keeruline. Torm on küll vaibunud, kuid sadu ja tuisk jätkub, teed on libedad.
 
Kuigi valla teehooldajad on terve nädalavahetuse vahet pidamata teid-tänavaid lahti lükanud, oli esmaspäeva hommikul teedel ja kõrvaltänavatel tuisuvaalusid, kohati oli lahti vaid üks sõidurada, kohati polnud sahk veel tee lahtilükkamiseni jõudnud ja kohati oli juba probleeme, kuhu lumi lükata, kuna vallid teede ääres ulatuvad traktori katuseni.
 
Et valla teehooldajad hoidsid tormi ja tuisu ajal lahti riigi kõrvalmaanteid kui valla peamisi läbivaid teid, ei jõutud seetõttu paljude väiksemate teede ja tänavate sahkamiseni.
 
Teehooldajad paluvad inimestel jätkuvalt mõistvat suhtumist ja kannatlikku meelt, kuna rasked ilmaolud kestavad ja teehooldus võtab kauem aega.
 
Kohaliku tee sõidetavuse teenuse pikim katkestuse lubatud aeg eriolukorras, milleks on rasked ilmaolud, on 3. seisunditaseme teel 12 tundi, 2. seisunditaseme teed 20 tundi ja 1. seisunditaseme teed 36 tundi.
 
NB! Et maanteelt lükatavat lund ei ole enam kuhugi panna, on suured sahad lumerohkuse tõttu kuhjanud Riisiperes maanteelt lükatava lume Nissi tee äärsele jalgratta- ja jalgteele ning selle hooldamine on mõnel lõigul takistatud.
 
Lume äravedu on plaanitud teisipäeval, 1. veebruaril. Valla teedespetsialistid paluvad sinnani piirkonnas liiklejatel olla tähelepanelik.