Saue linna elektrikatkestustele kiiret lahendust ei ole

„Saue linnas serval on elektrikatkestused viimase paari kuu jooksul ilma liialduseta iga viimase suurema tuule korral," nendib üks elanik ja palub kujutada ette elu, kui iga veidi suurema lumetormi või tugeva tuule korral peab kartma, et kogu küttesüsteem lakkab töötamast, kuna elekter eeldatavasti ka.

Probleem olla just Tõkke tänava väljasõidu poolses otsas, Kivikangru ja Tammetõru tänaval, Saue valla grupi alusel linnast väljas valla aladel üle maantee.

„Mis absurdsus see on, et aastate jooksul probleemi ainult katkestuse korral lapitakse, aga edasivaatavalt juurpõhjust ei suudeta eemaldada?" küsib elanik.

Elektrilevi suurkliendihaldur Ivari Saare sõnul ollakse teemaga kursis, piirkonna kliendid on juba pöördunud ka Elektrilevi poole. Klientide nördimust on suurendanud asjaolu, et ühtedel naabritel jääb vool alles, kui teistel ära kaob.

Põhjus on selles, et osad kliendid piirkonnas on keskpinge kaablivõrgu toitel (Kivipõllu alajaam) ja osad keskpinge õhuliinivõrgu toitel. Saar nendib, et paraku ei ole võimalik täna kõiki liine viia maakaablisse ning võrku täiesti rikkevabaks muuta.

„Töötame selles suunas siiski igapäevaselt, investeerides võrkude tugevdamisse märkimisväärseid summasid. Olukorra parandamiseks on liinilõigule M62-61 tellitud kriitilise defektina liinilõigu väljavahetamine ja hooldus, töö võetakse ette esimesel võimalusel," selgitab Saar.

Rikked jaanuaris-veebruaris 2022

17.01.2022: Suur torm, erakorraline sündmus - juhe maas  mastide 62-61 vahel Eesmetsa AJ

17.02.2022: Torm, Saue piirkonnaalajaamast lülitus fiider välja, proovipingestamine kohe ei õnnestunud, prooviti hiljem uuesti, siis õnnestus. Mööduv lühis, ilmselt oli oks murdunud liinile ja siis ajapikku libises maha

24.02.2022: Lühis, M62-61 juhe maas, tuulepuhangud 22 ms

25.02.2022, Torm, lumi, taaskord M62-61 vahel juhe katkenud, hetkel remonditi.