« Tagasi

Ära raiska raha, sõida rongiga!

1. märtsist muutus rongisõit perioodipiletit kasutavale sauevallakale veelgi soodsamaks.

Saue valla elanikele on I tsooni ja II-V tsooni vaheline perioodipilet nüüd 15% soodsam kui samasugune I tsooni täishinnaga pilet keskkonnas pilet.ee. Täishinnaga 30 päeva pilet I tsoonist II-V tsooni hakkab sauevallakale maksma 28,65 eurot ja sooduspilet 19,69 eurot.

Saue valla elanike sooduspilet on soodsam ka seni kõige soodsamaks peetud 90 päeva perioodipiletist, mida sai soetada otse Elroni kodulehelt. Näiteks maksab Elroni kodulehelt soetatav 90 päeva pilet 88,56 eurot, samas kui Saue valla elanikule on pilet.ee keskkonnast sama pika perioodi kulu 85,95 eurot. Elroni kodulehelt soetatav 90 päeva sooduskaart maksab 60,89 eurot, samas kui Saue valla elanikule on pilet.ee keskkonnast sama pika perioodi sooduspileti kulu 59,07 eurot. Siinjuures peab meeles pidama, et sauevallaka perioodipileti pikkus on 30 päeva.

Täiesti tasuta on Saue valla elanikule sõit II-V tsooni piires. Rong on soodne ja keskkonnasõbralik transpordiviis, seega soovitab Saue vallavalitsus kõigil elanikel võimalusel eelistada transpordivahendina just rongi.

Alljärgnevalt vaatame veelkord üle enamlevinud küsimused soodsama rongisõidu kohta.

Kuidas soodsamalt sõita saab? Saue valla elanikud saavad Elroni rongis sõita tasuta II, III, IV ja V hinnatsoonis ja nende tsoonide vahel. Soodsam sõit kehtib nii läänesuunal (Paldiski, Kloogaranna ja Turba liinid) kui ka edelasuunal (Rapla suund), mis teenindab eelkõige Saue valla Maidla piirkonna elanikke. Ehk siis tasuta sõita saab alates Turba jaamast kuni Laagri jaamani ja vastupidi. Edelasuunal saab siis sõita Kiisa jaamast kuni Valdeku peatuseni, kus saab samuti ümber istuda Tallinna ühistransporti (olgu öeldud, et Laagri ja ka Valdeku jaamadest saavad 65-aastased ja vanemad tasuta kasutada Tallinna ühistransporti ning sõita erinevatesse Tallinna piirkondadesse). Kui sõit viib Elroni II, III, IV ja V tsoonist I tsooni (näiteks Balti jaama või Tondile), maksab pilet saue valla elanikule sõltumata alguspunktist ühe tsooni hinna. Soodsa sõidu nautimiseks on vajalikud kaks kaarti – ID-kaart ja nn roheline Ühiskaart. Saue valla elaniku soodustus on antud konkreetsetele isikutele ja isikut tõendava dokumendiga saab tõendada oma õigust seda soodustust kasutada.

Alljärgnevalt mõned korduma kippuvad küsimused ja vastused neile.

Kuidas osta soodsamat perioodipiletit?

Soodsama perioodipileti soetamiseks tuleb minna lehele www.pilet.ee ning logida sisse. Saue valla elanikule kehtivaid piletihindu näete tulbas „Hind Saue valla elanikule" alt:

https://www.pilet.ee/cgi-bin/splususer/splususer.cgi?op=list_trans&piirkond_id=5&type=E.

Valides teile sobiva perioodipileti ning sisestades isikukoodi või isikustatud Ühiskaardi numbri, arvutab süsteem automaatselt teile soodsama hinna. NB! Soodsamat hinda näitab süsteem alles siis, kui olete sisestanud isikukoodi või Ühiskaardi numbri ja vajutanud nuppu „Maksma".

Kuidas osta soodsamat piletit Elroni rongis?

Elroni rongis soodsaima pileti soetamiseks peab teil olema lisaks ID-kaardile ja Ühiskaardile ka Elroni kaart, kuhu peab olema eelnevalt laaditud piisav summa raha või pangakaart, mille abil saab soodsama hinnaga pileti piletimasinast. Piletit saab osta ka sularaha eest klienditeenindajalt, aga see on kallim.

Kui ma sõidan ainult II ja V tsooni piires, kas mul peab olema ka Elroni kaart?

Ei. Ainult II-V tsooni piires tasuta sõitmisel pole Elroni kaart vajalik, kuna pileti eest tasuda ei tule ning piisab isikustatud Ühiskaardist ja isikut tõendavast dokumendist.

Kui mul on perioodipilet, kas mul peab siis olema kaasas ka Elroni kaart?

Ei. Kui olete ostnud pilet.ee süsteemist perioodipileti Ühiskaardile, siis pole Elroni kaardi omamine ega kaasas kandmine vajalik.

Kui mul on e-õpilaspilet, mis kehtib Ühiskaardina, kas võin seda rongis kasutada Ühiskaardi asemel?

Jah, Elroni rongis võib Ühiskaardi asemel kasutada Ühiskaardi funktsiooni omavat e-õpilaspiletit. Ka e-õpilaspilet või ISIC-kaart peavad olema isikustatud. Kui laps käib igapäevaselt rongiga koolis (nt Tallinnas), siis tuleks täita vastav taotlus Saue vallavalitsuse kodulehel viidatud keskkonnas ning vallavalitsus soetab Elroni kaardile perioodipileti.

Perioodil 1. aprillist 30. oktoobrini peab Elroni rongis ostma jalgratta kaasavõtmisel rattapileti. Kas rattapilet on kohustuslik kõikide rataste ja eagruppide puhul?

Saue valla elaniku soodsam sõiduõigus ei laiene tema rattale ja sõiduvahendile tuleb osta pilet.

Rattapiletit ei pea ostma, kui kaasa võetakse kokkupandav ratas, mis on sõidu ajaks kokku pandud, samuti ei pea piletit ostma tõukerattale, mille rataste läbimõõt on alla 25 cm. Samuti ei pea rattapiletit ostma 65-aastased ja vanemad inimesed.

Lisaks ei pea rattapiletit ostma:

  • laps, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks või kelle koolikohustuse täitmise alustamine on edasi lükatud;
  • kuni 16-aastane (kaasa arvatud) puudega isik;
  • sügava puudega isik;
  • raske nägemispuudega isik;
  • sügava või raske nägemispuudega isiku saatja.

Indrek Eensaar, arendusosakonna juhataja