« Tagasi

Paku oma koduilu konkursile ja inspireeri kaasvallakaid

Praegu on aeg, mil eestlane tegeleb silmatorkavalt palju koduga. Tundub igati mõistlik taaselustada „Kauni kodu" konkurss, mida veel ühinemisejärgselt tehtud polegi.

Noored tuunivad vanadest talumajadest imelisi elamisi, kujundatakse ägedaid koduaedu. Sotsiaalmeedia kasutajatele on ilmselt tuttavad n-ö instakodud - inimesed jagavad spetsiaalselt kodu jaoks tehtud kontodel oma kodukaunistamise kogemusi, palistavad need võrratute fotodega ja jälgijad ahmivad iga uut ideed.

Kodu arendamine ja kaunistamine paistab olevat populaarne trend. Olgu selleks uue ja iidse miksimine, sada erinevat roosisorti aias või inseneritäpsusega käärid käes sirgeks palistatud peenrad. Tohutult inspireeriv ju! Isegi kadedust tekitav, et kuidas nad ometi niimoodi oskavad ja jõuavad.

Natuke vähem käsitletakse kodu osana oma ukse- ja väravatagust, aga ka ses osas on rõõmustavalt tunda väärtuste nihkumist. On kortermaju, mille haljastuses on näha oskaja aedniku kätt, ilusat fassaadigraafikat või on kõik rõdud kaunistatud ühte värvi lillepuhmastega.

On ettevõtteid, kus panustatakse välihaljastusele, kuigi see otseselt eelarvet kasvu poole ei suuna, pigem vastupidi. Kodu tähendus ongi laiem, see on ka avalik ruum, kus inimesed liiguvad: poed, tänavad, kalmistud, seltsimajad, mänguväljakud…

Inspiratsiooniks ja tunnustamiseks

„Kaunis kodu" konkurss võiks praegu langeda viljakasse pinnasesse. Miks mitte tuua oma käte- ja võibolla isegi elutöö teistelegi inspiratsiooniks. Iga asi, mis on hingega tehtud, väärib selle üle uhke olemist. Ja tunnustust ikka ka.

„Kaunis kodu" konkursi tulemusena kuulutatakse välja kolm kaunimat maakodu (hajaasustuses) ja linnakodu (tiheasustuses), parim kortermaja ning parim ühiskondlik hoone või ettevõtte.

Ja kui tavapäraselt on omavalitsuste taolistel konkurssidel tulemuseks vallavapiga tänukiri, siis Saue valla taaselustatud konkursil on preemiaks ka rahaline auhind. Et tuunimine ikka jätkuks ja uusi koduideid saaks ellu viia.

 

Konkursi kategooriad:

  • maakodud hajaasustuses (I koht 480-eurone preemia, II koht  360 eurot, III koht 240 eurot)
  • linnakodud tiheasustuses (I koht 480-eurone preemia, II koht  360 eurot, III koht 240 eurot)
  • kortermajad (240-eurone preemia)
  • ühiskondlikud hooned ja ettevõtted (240-eurone preemia)

 

Täpsem info „Kaunis kodu" konkursi kohta:

  • heakorra spetsialist Marju Norvik, tel 5156878;
  • avaliku ruumi spetsialist Miia Kraun, tel 5309920