« Tagasi

Hoolekogu korraldas Tuleviku lasteaias kevadtalgud

  1. mail toimus Tuleviku lasteaias talgupäev „Tuleviku kevad". Talgupäeva idee sündis

2021. aasta sügisel lasteaia hoolekogu koosolekul. Ühtlasi sooviti selle talgupäevaga anda panus kogukonna heakorda „Teeme ära!" koristustalgute raames.

Rõõm on tõdeda, et eriti sel aastal on uute rühmade lapsevanemad aktiivselt osa võtmas hoolekogu tööst ning panustavad rõõmu ja entusiasmiga. Nii sai ühiselt talgupäeva organiseeritud vähemalt pool aastat, et kõik oleks vahva ja sujuv.

„Tuleviku kevade" eest vastutas hoolekogu liige Helen Lill ning aktiivselt abistasid tegevustes kõik liikmed. Juba alguses oli hoolekogu ühtne soov, et talgupäev võiks olla üksiti ka perepäev, kus saaksid osaleda ka vanemad. Sellist võimalust oleme kõik oodanud juba mõnda aega.

Koostegemise rõõm

Talgupäevale tuli kokku 83 inimest, neist vähemalt pooled olid lapsed. Talgupäeva eesmärk oli lisaks ühisele mõnusale ajaveetmisele teha ka lasteaia õuel ning selle ümbruses heakorra- ja koristustöid. Töödesse olid kaasatud nii lasteaia personal, vanemad kui ka lapsed.

Igal rühmal olid oma ülesanded. Näiteks sai lasteaia mänguhoovi istutatud 40 elupuud, et muuta ala ohutumaks ja privaatsemaks. Samuti värviti õuemööblit ning koristati lasteaia ja selle lähiümbrust. Oluline ja tore oli just koostegemise rõõm ning vanemate ja laste ühine koosveedetud aeg. Talgupäeva käigus said kindlasti ka lapsed väikese töö- ja koristuspisiku kaasa. Loomulikult kuulus ühe talgupäeva juurde väike virgutusvõimlemine muusika saatel, mille viis läbi nõiakostüümis õpetaja Kristel.

Talgulised tänavad omalt poolt vanemaid, kes ise küll talgupäevast osa võtta ei saanud, kuid olid nii armsad, et toetasid osavõtjaid snäkkide ja küpsetistega. Seega võib öelda, et osalejaid oli kokku suisa 103. Lasteaed edastab suured tänusõnad ka talgupäeva sponsorile Kookerile, kelle poolt olid lauale jõudnud pannkoogid.

„Tuleviku kevad" õnnestus ideaalselt ning ilm toetas meid päikese ja väikese tuulega. Hoolekogu liikmed (H. Lill, M. Lukk, A-L. Kreitsman, B. Tammjõe-Tulp, H. Kasesalu, L. Enson, L. Bauvald, K. Tiivas, K. Larm ja M. Vanahans) tänavad kõiki osalejaid!

 

Anna-Liisa Kreitsman, Tuleviku lasteaia Leiutajate rühma hoolekogu esindaja